SamsungSpravodajstvo

Smartfóny zo série Samsung Galaxy S10 konečne dostávajú samostatný nočný režim fotoaparátu

Najnovšie vlajkonosiče od juhokórejského giganta konečne obdržia samostatný nočný režim fotoaparátu. Dostupný by mal byť už v najbližšej softvérovej aktualizácii, ktorá sa dostane do obehu už čoskoro, informoval zahraničný technologický portál Techradar.com.

Bright Night ako samostatná funkcia fotoaparátu

Nová funkcia nočného režimu fotoaparátu na smartfónoch série Samsung Galaxy S10 je údajne iba osamostatnená funkcia Bright Night, ktorú softvér fotoaparátu na smartfóne využíva pri zlých svetelných podmienkach. Vyhradený režim ale používateľom umožní vytvoriť fotografie s nočným režimom aj v situáciách, kedy by ich automatický režim fotoaparátu neponúkal na výber. Nový režim tak nájdeme po boku klasických režimov ako panoráma, alebo live focus.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Manuálny Bright Night bude možno kvalitnejší

Automatický režim nočnej fotografie Bright Night v smartfónoch Galaxy S10 príliš neexceloval. Napriek vynikajúcemu zloženiu zadného fotoaparátu smartfóny série Galaxy S10 výrazne zaostávajú za konkurenciou. Ak bude ale nočný režim osamostatnený, je vysoko pravdepodobné, že bude omnoho kvalitnejší, ako automatický softvér.

Až aktualizácia ukáže pravú tvár nočného režimu

Celkom neočakávaná softvérová aktualizácia prišla bez akýchkoľvek informácií a zatiaľ teda nie je zrejmé, či ide iba o obyčajné osamostatnenie, alebo Samsung čiastočne funkciu vylepšil, poprípade odomkol niektoré nastaviteľné parametre. Jedným z nich by mohla byť napríklad dĺžka expozície, ktorá je u Samsungov Galaxy S10 výrazne kratšia, ako je tomu v prípade konkurentov od Googlu a Huawei. Na podrobnejšie informácie o novej aktualizácii, si zrejme budeme musieť počkať do jej globálnej distribúcie, ktorá by mala prebehnúť behom niekoľkých dní.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Samsung)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close