Smartfóny sa do roku 2027 zmenia na nepoznanie a ľudia o ne budú mať opäť väčší záujem, tvrdia odborníci
Skladacie displeje, smartfóny s dvomi obrazovkami, podpora 5G siete, ešte lepšia a inteligentnejšia biometria a pokročilé fotoaparáty s niekoľkými objektívmi. Všetky tieto spomenuté parametre a funkcie majú byť bežnou súčasťou nových smartfónov do roku 2027. V najbližších rokoch sa máme pripraviť na ďalší technologický boom, ktorý zmení dnešné smartfóny na nepoznanie, tvrdia odborníci.
Trh je aktuálne presýtený
Zrejme s nami bude každý súhlasiť ak povieme, že je dnešný trh so smartfónmi doslova presýtený. Presýtenosť sa určite týka hlavných rozvinutých trhov, kde neustále dominujú obrovské svetové spoločnosti. Z ponuky smartfónov sa vyberá naozaj ťažko, keďže stále viac a viac z nás radšej zostane pri svojom aktuálnom smartfóne. Kúpu nového smartfónu stále odkladáme ďalej a ďalej. Je to spôsobené najmä menším technologickým posunom za posledné roky. Ten by sa mal ale v najbližšom období opäť zrýchliť, čo bude mať za následok ďalšiu éru nových technologických výdobytkov, vďaka ktorým sa doslova zmení náš pohľad na slovo smartfón.
„Aby mohli predajcovia ponúkať smartfóny, ktoré vyniknú aj počas diferenciácie, musia naďalej rozvíjať a ponúkať nové transformačné funkcie, ktoré zákazníkom poskytnú nové, unikátne a inovatívne spôsoby komunikácie s ich zariadeniami, „ píše výskumná analytička spoločnosti ABI Research.
Nové technológie sú za rohom
Jedným z najzásadnejších posunov je zrejme 5G sieť, ktorá sa už aktuálne testuje vo viacerých štátoch/mestách. Prvé kompatibilné smartfóny by sme mali vidieť už budúci rok, no do roku 2027 by ich malo byť už viac ako 1,4 miliardy. Počas tohto istého obdobia sa očakáva, že v rukách zákazníkov bude viac ako 553 miliónov smartfónov s pokročilou technológiou skeneru odtlačkov prstov v displeji. Podobným trendom sa majú uberať aj niekoľkonásobné fotoaparáty na smartfónoch. Posledným technologickým výdobytkom, budú skladacie smartfóny. Tie by sa mali stať do roku 2027 bežnou súčasťou našich životov.
Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Youtube – TechConfigurations)
Komentáre