Technológie

Smartfóny sa do roku 2027 zmenia na nepoznanie a ľudia o ne budú mať opäť väčší záujem, tvrdia odborníci

Skladacie displeje, smartfóny s dvomi obrazovkami, podpora 5G siete, ešte lepšia a inteligentnejšia biometria a pokročilé fotoaparáty s niekoľkými objektívmi. Všetky tieto spomenuté parametre a funkcie majú byť bežnou súčasťou nových smartfónov do roku 2027. V najbližších rokoch sa máme pripraviť na ďalší technologický boom, ktorý zmení dnešné smartfóny na nepoznanie, tvrdia odborníci.

Trh je aktuálne presýtený

Zrejme s nami bude každý súhlasiť ak povieme, že je dnešný trh so smartfónmi doslova presýtený. Presýtenosť sa určite týka hlavných rozvinutých trhov, kde neustále dominujú obrovské svetové spoločnosti. Z ponuky smartfónov sa vyberá naozaj ťažko, keďže stále viac a viac z nás radšej zostane pri svojom aktuálnom smartfóne. Kúpu nového smartfónu stále odkladáme ďalej a ďalej. Je to spôsobené najmä menším technologickým posunom za posledné roky. Ten by sa mal ale v najbližšom období opäť zrýchliť, čo bude mať za následok ďalšiu éru nových technologických výdobytkov, vďaka ktorým sa doslova zmení náš pohľad na slovo smartfón.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Aby mohli predajcovia ponúkať smartfóny, ktoré vyniknú aj počas diferenciácie, musia naďalej rozvíjať a ponúkať nové transformačné funkcie, ktoré zákazníkom poskytnú nové, unikátne a inovatívne spôsoby komunikácie s ich zariadeniami, „ píše výskumná analytička spoločnosti ABI Research.

Nové technológie sú za rohom

Jedným z najzásadnejších posunov je zrejme 5G sieť, ktorá sa už aktuálne testuje vo viacerých štátoch/mestách. Prvé kompatibilné smartfóny by sme mali vidieť už budúci rok, no do roku 2027 by ich malo byť už viac ako 1,4 miliardy. Počas tohto istého obdobia sa očakáva, že v rukách zákazníkov bude viac ako 553 miliónov smartfónov s pokročilou technológiou skeneru odtlačkov prstov v displeji. Podobným trendom sa majú uberať aj niekoľkonásobné fotoaparáty na smartfónoch. Posledným technologickým výdobytkom, budú skladacie smartfóny. Tie by sa mali stať do roku 2027 bežnou súčasťou našich životov.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Youtube – TechConfigurations)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close