Smartfóny, na ktoré sme všetci čakali: Toto je Poco X4 Pro 5G a Poco M4 Pro 4G!

Poco X4 Pro 5G prichádza ako model s vysokým výkonom Poco M4 Pro 4G zasa ako smartfón pre menej náročných. Pozrite sa, ako reálne vyzerajú.

Poco M4 Pro 4G launch
Zdroj: Poco

O predstavení smartfónov z radu Poco X a Poco M sme všetci vedeli už pred pár dňami. Xiaomi nám avizovalo, že tieto modely predstaví počas konferencie Mobile World Congress 2022 v Barcelone a my sme sa konečne dočkali. Novinky od spoločnosti Poco oslovia úplne každého, či už patríte medzi obdivovateľov vysokého výkonu za nižšiu cenu, alebo sa uspokojíte i so slabšou výbavou, no ešte nižšou cenou. Dámy a páni, spoločne sa teraz pozrieme na smartfóny, ktoré sa označujú ako Poco X4 Pro 5G a Poco M4 Pro 4G. Tieto modely skvele zapadajú do strednej triedy zariadení, pozrime sa teda na ne!

Poco X4 Pro 5G

Prvým smartfónom, ktoré nám Poco predstavilo, je Poco X4 Pro 5G. Tento smartfón nám prináša nový, odvážny a hlavne sklenený dizajn, ktorý vyzerá jednoducho skvele. Srdce smartfónu tvorí čipset Snapdragon 695 rovnako, ako tomu bolo v prípade modelu Redmi Note 11 Pro 5G. Pýchou modelu je i 120Hz AMOLED displej s veľkosťou uhlopriečky 6.67″. Displej ďalej ponúka 360Hz vzorkovaciu frekvenciu. Zabudnúť však nesmieme ani na režim na čítanie 3.0, no za spomenutie stojí i jedna špeciálna certifikácia displeja. Ide o SGS Eye care display certification, ktorá nám zaručuje starostlivosť o náš zrak.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Poco X4 Pro 5G launch
Zdroj: Poco

Presunieme sa však ku kamere. Poco prvýkrát nasádza 108mpx hlavný snímač kamery, ktorý dopĺňa 8mpx ultraširoký a 2mpx makro snímač. Medzi pýchu smartfónu môžeme pokojne zarátať i 5000mAh batériu s podporou až 67W nabíjania. Vďaka tomu sa model nabije dostatočne rýchlo na to, aby nám na jedno nabitie vydržal až 2 dni. Smartfón Poco X4 Pro 5G bude v predaji s veľkosťou interného úložiska až do veľkosti 256GB a pamäťou RAM 8GB s možnosťou navýšenia o virtuálnu RAM. Pri predstavení smartfón získava nadstavbu MIUI 13 pre Poco a Android 12. Výhodou modelu je tiež i NFC konektivita či prítomnosť vytrácajúceho sa 3.5mm jacku.

Cena nového Poco X4 Pro 5G začína na lákavej úrovni 299€ pre verziu 6 / 128GB. Vyššia verzia 8 / 256GB bude dostupná za cenu 349€.

Poco M4 Pro 4G

Druhým smartfónom z dvojice je lákavý Poco M4 Pro 4G opäť s AMOLED displejom. Tento model prináša 6.43″ uhlopriečku a v tomto prípade sa môžeme tešiť z 90Hz obnovovacej frekvencie a 180Hz vzorkovacej frekvencie. Smartfón poháňa čipset MediaTek Helio G96, ktorý je dostatočne výkonný vo svojej strednej triede. Veľkým bonusom modelu Poco M4 Pro 4G je 5000mAh batéria s podporou až 33W nabíjania.

Poco M4 Pro 4G launch 1
Zdroj: Poco

Kamera smartfónu s označením Poco M4 Pro 4G prichádza v zložení 64mpx + 8mpx ultraširoký + 2mpx makro snímač. Selfie kamera má v tomto prípade 16mpx rovnako ako v prípade Poco X4 Pro 5G. Za spomenutie stoja i vychytávky ako duálne reproduktory, FM rádio ktoré nájdeme v malom množstve zariadení, 3.5mm jack či IR blaster. Novinka od spoločnosti Poco bude na trhu dostupná v konfigurácii 6 / 128GB za 219€ a vyššia konfigurácia 8 / 256GB už za 269€.

Predaj oboch smartfónov začína 2.3. a práve v tento deň budeme môcť oba modely kúpiť za ešte lepšiu cenu pre skorých nakupujúcich a Poco nám k nim navyše pridá 50€ zľavu. Pozdávajú sa vám nové modely v podaní Poco X4 Pro 5G a Poco M4 Pro 4G? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre