Služba Android Auto bude rozmanitejšia. Používatelia sa môžu tešiť na viacero noviniek

Google začína s testovaním nových knižníc pre vývojárov tretích strán

Android Auto
Zdroj: YouTube Android Authority

Android Auto je vcelku populárnou službou a to aj v našich končinách, hoci nie je (zatiaľ) oficiálne podporovanou. Okrem iného neustále pribúdajú aj nové podporované automobily.

Nainštalujte si Android Auto aplikáciu do Vášho smartfónu už dnes | NÁVOD

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál 9to5google.com potešia mnohých z nás. Dôvodom je, že spoločnosť dlhodobo vytvárala akúsi bariéru pre vývojárov tretích strán, obzvlášť pre vývojárov ponúkajúcich navigačné služby, aby nemohli priniesť svoje aplikácie na túto platformu. Dlhé roky totiž pre Android Auto bolo dostupná len služba Google Mapy a neskôr aj Waze, aplikácia, za ktorou stojí rovnako Google. To by sa však malo už čoskoro zmeniť.

Spoločnosť predstavila nové „libraries“, teda knižnice pre vývojárov, ktoré obsahujú nástroje určené na prepojenie ich služieb s platformou Android Auto. Medzi prvými lastovičkami, ktoré tieto knižnice začali využívať patria napríklad vývojári aplikácií ako TomTom, MapFactor a ďalších. Druhým dychom však treba dodať, že to automaticky neznamená okamžitú dostupnosť týchto aplikácií pre širokú verejnosť.

Android Auto_partneri testujuci nove api
Zdroj: Google via 9to5google.com, partneri testujúci nové API

V súčasnosti sú tieto knižnice totiž dostupné len v rámci skorého testovania. V praxi to znamená, že tieto služby v Android Auto bude môcť zo začiatku využívať iba obmedzená hŕstka používateľov. Po úspešnom testovaní, Google však plánuje tieto knižnice verejne sprístupniť pre všetkých vývojárov. Predpokladá sa, že by sa tak mohlo stať niekedy v priebehu 4. kvartálu tohto roka.

Samozrejme, táto zmena sa netýka len navigácií, ale aj ďalších služieb, ktoré boli dlhú dobu „umelo potláčané“, resp. neboli podporované.

„Dnes vám predstavujeme našu spoluprácu s partnermi v oblasti skorého prístupu pri vývoji aplikácií pre nové kategórie pre Android Auto vrátane navigácií, parkovania a nabíjania elektrických vozidiel…“  píše Google

V každom prípade ide o pozitívne správy. V súčasnosti je pre službu Android Auto optimalizovaných približne 3000 aplikácií, pričom so sprístupnením nových knižníc pre vývojárov, by sa ich počet a rozmanitosť mala zvýšiť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre