Spravodajstvo

Skladateľný Google Pixel je reálnym. Hovorí známy leaker informácií. Kedy sa ho dočkáme?

Všetko nasvedčuje tomu, že skladateľný smartfón z kuchyne Google, by sme mohli vidieť ešte v tomto roku.

Skladateľné smartfóny sú čoraz frekventovanejšou témou. Dôvodom je, že viacero výrobcov sa pozerá týmto smerom. Najväčším inovátorom v tejto oblasti je spoločnosť Samsung, ktorá podľa nedávnych správ, vyhrala súťaž, aby dodávala ohybné displeje pre niekoľko veľkých výrobcov smartfónov. Ide konkrétne o spoločnosti Xiaomi, Oppo a Google.

„Rok skladateľných smartfónov“

Ešte koncom minulého roka známy leaker informácií, Ross Young povedal, že v druhej polovici tohto roka uvidíme hneď niekoľko skladateľných smartfónov. Hovoril o najmenej 3 zariadeniach z kuchyne Samsungu, 4 smartfónoch od Oppo, a aspoň po jednom skladateľnom smartfóne od Xiaomi a Google.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mimochodom, Ross Young je známym analytikom, ktorý založil spoločnosť DisplaySearch. V tejto oblasti pritom pracuje viac ako 25-rokov.

Pixel Fold je skutočným, hovorí Posser

Najnovšie debatu okolo skladateľných smartfónov rozvíril ďalší známy leaker informácií. Ide konkrétne o Jona Possera, ktorý prostredníctvom sociálnej siete publikoval status, v ktorom hovorí, že skladateľný smartfón od spoločnosti Google je skutočným. Na tému upozorňuje portál mashable.

V ďalších statusoch tento leaker odhalil, že zariadenie by malo byť uvedené na trh neskôr v tomto roku, prípadne začiatkom toho nasledujúceho. Čo sa týka názvu, tak by malo niesť meno „Pixel Fold“. Rovnako treba dodať, že Posser sa pokladá v oblasti technológií za vcelku dôveryhodný a presný zdroj, ktorý už viackrát prišiel s informáciami, ktoré sa neskôr naplnili.

Mimochodom, ešte v auguste minulého roka sme mohli počuť prvé správy o smartfóne „passport“, na ktorom pracuje Google. Podľa vtedy publikovaných správ, išlo o skladateľný smartfón. V tom čase sa hovorilo, že zariadenie by mohlo byť uvedené na trh v priebehu 4. kvartálu tohto roka.

Pri pohľade na aktuálne známe správy, od špekulácií až po to, že Samsung by mal dodávať ohybné displeje pre Google, tak je zjavné, že sa dačo chystá.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close