SpravodajstvoXiaomi

Skladací smartfón od Xiaomi bol opäť zachytený v „realite“. Fotografia odhaľuje, že beží na MIUI 12

Blíži sa predstavenie prvého skladacieho smartfónu od Xiaomi? Táto fotografia by mohla naznačovať, že ho uvidíme už čoskoro.

O skladacom smartfóne od čínskej spoločnosti Xiaomi sa povráva už naozaj niekoľko rokov. Populárny výrobca dostupnej elektroniky však na trh doposiaľ neuviedol priameho konkurenta skladacích smartfónov od spoločností Huawei a Samsung a to aj napriek tomu, že už roky sa na verejnosť dostávajú nové patenty, rendre, či dokonca videá z reálneho použitia prototypu. Najnovšie správy priamo z Číny však naznačujú, že predstavenie skladačky od Xiaomi môže byť konečne za rohom.

Prvý skladací smartfón od Xiaomi

Ako informuje zahraničný portál Gizmochina.com, v „domácej“ Číne bol zatiaľ nevidený skladací smartfón zachytený priamo v metre, kde ho mal v rukách neznámy používateľ. Už na prvý pohľad je vidieť, že zrejme ide o predprodukčný prototyp. Naznačuje to najmä použitie masívnych ochranných rámčekov po bokoch displeja. Samotný fakt, že ide o zariadenie od spoločnosti Xiaomi je však nepopierateľný, keďže z fotografií je jasne vidieť, že zariadenie beží na nadstavbe MIUI vo verzii MIUI 12.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi skladaci smartfon 2
Zdroj: Gizmochina

Zo samotných fotografií je taktiež vidieť, že skladačka od Xiaomi vychádza z konceptu skladania sa dovnútra, podobne ako v prípade skladacích smartfónov Samsung Galaxy Fold, či Galaxy Z Fold. Použitie takéhoto typu panelu by pre Xiaomi viac menej dávalo zmysel, keďže s najväčšou pravdepodobnosťou bude využívať už osvedčenú technológiu UTG (Ultra-thin flexible glass) práve od spoločnosti Samsung.

xiaomi skladaci smartfon
Zdroj: Gizmochina

Zachytenie prvého skladacieho smartfónu od Xiaomi na fotografiách naznačuje, že zariadenie by sme mohli vidieť na trhu už o pár mesiacov. Tieto predpoklady idú ruka v ruke s pár týždňov starými informáciami, podľa ktorých by mala spoločnosť Xiaomi v tomto roku predstaviť hneď 3 skladacie smartfóny. Každý z nich by mal však disponovať inou technológiou skladania samotného displeja.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close