Signal nám dáva ďalší dôvod, prečo presedlať z WhatsAppu na ich platformu. Táto funkcia tu mala byť už dávno!

Signál zavádza naprieč svojou platformou novinky, ktorých cieľom je zredukovať spam a demotivovať podvodníkov, ktorí sa snažia kontaktovať.

Signal WhatsApp
Zdroj: Vosveteit (koláž)

Nie je žiadnym tajomstvom, že WhatsApp je aktuálne najrozšírenejšou platformou na četovanie a to aj napriek tomu, že v mnohých oblastiach je ďaleko za konkurenciou. Jednou z nich je aj spam, s ktorým sa môžeme častokrát stretnúť a služba si s ním nevie rady. Nehovor viac o podvodníkoch, ktorí sa týmto spôsobom snažia získať prospech na úkor používateľov. Spomenúť si môžeme napríklad na podvodnú kampaň, kedy sa podvodníci schovávali za menom známeho supermarketu. Nehovor viac o tom, že sme čoraz častejšie svedkami i pokusov, kedy sa kriminálnici snažia s nami aktívne komunikovať a okradnúť nás. Ide napríklad o častý problém v prípade inzerátov, kedy od nás „žiadajú verifikovať účet“, kam majú poslať peniaze, ale používateľ pritom vypĺňa svoje platobné údaje.

WhatsApp aktuálne nie je schopný v adekvátnej miere reagovať na tieto problémy, bohužiaľ. Signal, konkurenčná četovacia platforma, prichádza však s riešením.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Signal vystavuje spamu a podvodníkom stopku. Ako to chce dosiahnuť?

Platforma Signal oznamuje hneď niekoľko zmien, ktoré by nám mali dopomôcť, aby sme sa vyhli spamu a zároveň, aby sme chránili naše súkromie. Prvou novinkou, ktorú spoločnosť ohlásila je, že pri nových konverzáciách s ľuďmi mimo našich kontaktov, bude rozmazávať našu fotografiu. Vďaka tomu nebudú môcť potenciálni útočníci získať našu fotografiu potom, ako kliknú na náš profil. Samozrejme, toto nie je jediná zmena. Ďalšou novinkou je, že služba nebude vykreslovať a načítať náhľady odkazov pri prvom kontakte. V dôsledku tejto zmeny spôsobu zobrazenia (resp. nezobrazenia) odkazov, budú útoky rôznych podvodníkov menej efektívne.

Signal nahlasenie spamu_nova funkcia
Zdroj: Signal

Signal ďalej prezrádza, že pri prvom kontakte zmení i spôsob upozornenia na prichádzajúcu správu. Ako môžete vidieť nižšie, tak adresát bude mať k dispozícii tri možnosti. Prvou je blokovanie kontaktu, ďalej, nahlásenie spamu a blokovanie kontaktu, resp. pokračovanie v konverzácii.

Signal nahlasenie spamu
Zdroj: Signal

Spoločnosť okrem iného prezrádza, že hoci nemá prístup ku obsahu konverzácií, tak našla spôsob, ako možno odfiltrovať spam. Za týmto účelom chce využívať funkciu nahlasovania kontaktov, ktoré sa vás snažia kontaktovať. Signal vysvetľuje, že potom ako kliknete na možnosť „Nahlásiť Spam a Blokovať“, tak číslo, ktoré sa vás pokúsi kontaktovať, bude odoslané na server spoločnosti, kde ak nazbiera určitý počet blokovaní, tak odosielateľ bude musieť prostredníctvom série aktivít dokázať, že nejde o robotické rozosielanie. Spoločnosť si od toho sľubuje, že Signal sa stane menej zaujímavou platformou pre spammerov a rôznych robotov, ktorí sa nás snažia kontaktovať za účelom, aby nás nachytali.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre