Séria Samsung Galaxy S23 bude jedinečná: Tieto technológie na trhu so smartfónmi len tak nenájdeme!

Modelový rad Galaxy S23 od Samsungu prinesie hneď niekoľko inovácií. Pozrite sa, o aké novinky v smartfónoch pôjde.

Telefon Samsung
Zdroj: unsplash.com (Mark Chan)

Predstavenie nových vlajkových lodí od spoločnosti Samsung sa blíži a my odpočítavame posledné dni do toho, kedy sa objavia aj v Európe. Nové smartfóny z dielne juhokórejského giganta totiž majú priniesť viaceré technológie, ktoré budú na trhu s telefónmi jedinečné. Aj z toho dôvodu môžu viacerí fanúšikovia spoločnosti premýšľať nad tým, že po novinkách siahnu a kúpia si to najlepšie, čo spoločnosť Samsung prinesie. Čím však bude modelový rad Galaxy S23 taký jedinečný? Pozrite sa s nami na prehľad toho, čo zatiaľ o týchto telefónoch vieme a aké nové technológie s nimi môžeme na trhu očakávať. Už teraz vám ale môžeme prezradiť, že toho nebude málo.

Séria Galaxy S23 prinesie čipsety od spoločnosti Qualcomm

Či už patríte medzi fanúšikov Samsungu alebo nie, určite ste si všimli, že telefóny od tejto spoločnosti prichádzajú na trh v dvoch verziách. V Ázii a Amerike sa tieto telefóny predávajú s čipsetmi Snapdragon od Qualcommu, čím sa šplhajú medzi najvýkonnejšie zariadenia. Naopak európske modely prichádzali s čipsetmi Exynos, ktoré sa takej popularite netešili. Tento rok však modelový rad Galaxy S23 má priniesť Snapdragon aj do Európy a nepôjde o klasickú verziu. Nové vlajkové lode od Samsungu totiž majú ponúknuť špeciálnu verziu Snapdragonu 8 Gen 2 s vyšším taktom, ktorý by mohol byť ešte výkonnejší, ako u klasických modelov s čipsetom Snapdragon 8 Gen 2.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung Galaxy S22_recenzia_zadna stena
Zdroj: Vosveteit.sk

Špeciálna ochrana displeja

Ďalšou novinkou, ktorá má prísť spolu so sériou Galaxy S23 od Samsungu, má byť nová generácia ochrany displeja. Tou je Gorilla Glass Victus 2 od spoločnosti Corning, ktorá má ponúknuť zvýšenú odolnosť displeja voči škrabancom a iným poškodeniam. Svoj nový Samsung si teda nebudete musieť strážiť ako oko v hlave, aj keď vzhľadom k vyššej cene by ste to nakoniec aj robiť mohli. V každom prípade budú modely o niečo odolnejšie a práve Samsung bude prvá spoločnosť, ktorá používateľom ponúkne novú ochranu v podobe Gorilla Glass Victus 2.

Samsung Galaxy S22 Ultra_displej_2
Zdroj: Vosveteit.sk

200mpx hlavný snímač v kamery v Galaxy S23 Ultra

Ďalšou špeciálnou súčasťou nového modelového radu má byť 200mpx hlavný snímač kamery. Ten má prísť v najlepšie vybavenom smartfóne série, ktorým bude Galaxy S23 Ultra. 200-megapixelový snímač kamery sme zatiaľ mali možnosť vidieť napríklad v konkurenčnom Xiaomi 12T Pro, no veríme, že Samsung posunie úroveň mobilnej fotografie ešte ďalej. Zvyšné modely série majú priniesť „len“ 50mpx hlavný snímač kamery. Aj napriek tomu budú výsledné snímky isto očarujúce.

Samsung Galaxy S22_recenzia_kamerovy modul_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Google ponúkne funkciu Fast Pair

Len nedávno sme vás informovali o tom, že spoločnosť Google má v pláne uľahčiť používateľom nastavenie nového smartfónu. Využiť k tomu majú funkciu Fast Pair, ktorá je zvyčajne využívaná pre párovanie slúchadiel či inej drobnej elektroniky. Po novom sa však automatické vyhľadávanie zariadenia bez základného nastavenia má vzťahovať aj na smartfóny. A práve modelový rad Galaxy S23 má byť prvý, ktorý funkciu Fast Pair využije.

Tešíte sa na predstavenie nového modelového radu Samsung Galaxy S23? A ktorá novinka najviac zaujala vás? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre