Séria Redmi Note 11 pre globálny trh bude odlišná od tej čínskej: Naznačujú to tieto úniky

Séria smartfónov z radu Redmi Note 11 získa iné špecifikácie, ako séria v Číne. Výbava týchto smartfónov bude o niečo lepšia.

Redmi Note 11 Pro +
Zdroj: YouTube (Greating15)

Séria Redmi Note 11 bola predstavená už pred niekoľkými týždňami. Jej odhalenie bolo celkom prekvapivé, pretože sme sa tento rok už dočkali jednej generácie smartfónov z tejto série. Xiaomi sa však rozhodlo priniesť medzi nás i pár smartfónov s čipsetmi od spoločnosti MediaTek. A práve s nimi prichádza celá séria zariadení v Číne, globálne smartfóny sa však budú od tých čínskych o niečo líšiť. Použitá má byť iná výbava a my teraz tak nevieme, či sa vôbec dočkáme smartfónov, ktoré boli predstavené pred niekoľkými týždňami v Číne. Teda aspoň nie pod spoločnosťou Redmi. Nové úniky nám sprostredkoval portál Xiaomiadictos.com.

Redmi Note 11S prinesie odlišnú výbavu

Ako sme už zvyknutí z predchádzajúcich generácií smartfónov, séria Redmi Note vždy prináša základný model, ktorý sa na našom trhu volá rovnako. Čínska Pro verzia však u nás dostáva označenie písmenkom S a verzia s označením Pro Max zasa jednoduché Pro. Pri sérii Redmi Note 11 však zrejme pôjde o výnimku a i keď sa na našom trhu už nachádza pôvodný základný model série pod názvom Poco M4 Pro 5G, ďalšie verzie smartfónov sa zrejme ku nám nedostanú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Poco M4 Pro 5G
Zdroj: Poco Global

Model Redmi Note 11S ktorý bol len teraz odhalený v databáze, tak pravdepodobne prinesie čipset od spoločnosti MediaTek, no dohady vravia o modeloch Dimensity 7000 alebo dokonca až Dimensity 9000. Ďalej sa zrejme dočkáme 108mpx hlavného snímača kamery a povráva sa i o AMOLED displeji s 90Hz obnovovacou frekvenciou. Tento smartfón tak zrejme prinesie novinky určené pre rok 2022 a nebude sa u nás spájať s klasickou sériou Redmi Note 11 v Číne.

Predstavenie je odhadované až na budúci rok

Zatiaľ čo v Číne mohli získať tento rok až dve série smartfónov z radu Redmi Note, u nás tomu tak nebude. Vzhľadom k výbave ktorú v tomto smartfóne očakávame, môžeme odhadovať, že príde až začiatkom roka 2022. Tradičné zaraďovanie modelov na globálnom trhu tak zostane zachované. My teda i napriek plánu spoločnosti s predstavovaním dvoch generácií smartfónov ročne získame len jednu. Sťažovať sa však na nič nemôžeme, keďže je potom na globálnom trhu označovanie smartfónov aspoň jednoduchšie.

Odhadovaná cena modelu sa pohybuje na úrovni od 229€ po 249€ a my už teraz vieme, že isto nepríde sám. Začiatok roka 2022 bude štedrý na nové smartfóny a po jeho boku určite príde i základný a Pro model. Konkrétny dátum však zatiaľ nepoznáme, a tak si budeme musieť chvíľu počkať. Ďalšie informácie by mali byť dostupné už v blízkej dobe.

Čo poviete na výbavu tejto zlatej strednej cesty v sérii Redmi Note 11? A vlastníte smartfón z tohto modelového radu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre