Séria Redmi Note 11 je tu: Toto sú najlepšie modely strednej triedy, ktoré si u nás môžete kúpiť!

Modelový rad Redmi Note 11 prináša to najlepšie, čo môžeme v strednej triede nájsť. Pozrite sa na 4 nové modely zo série od Xiaomi.

Redmi Note 11 Pro 2
Zdroj: Xiaomi

Len pred malou chvíľou nám čínske Xiaomi odprezentovalo globálne modely z radu Redmi Note 11. A i keď sme čínske verzie smartfónov mohli vidieť už koncom minulého roka, tie globálne sa od nich mierne odlišujú. Prekonať úspech minuloročných modelov z radu Redmi Note 10 nebude jednoduché, no čínsky gigant spravil všetko pre to, aby nám priniesol ešte lepšie smartfóny s atraktívnou cenou. Ak vás teda zaujíma, ako budú vyzerať nové modely z populárnej série pre rok 2022, sledujte pozorne. Máme sa totiž na čo tešiť a vsadíme sa, že aspoň jeden z predstavených smartfónov osloví i vás.

Redmi Note 11 / Note 11S

Základnými smartfónmi v sérii sú Redmi Note 11 a vylepšená Note 11S verzia. Oba smartfóny sú skvelými zástupcami strednej triedy za nízku cenu. Rozdiely medzi smartfónmi sú minimálne, preto začneme spoločnými špecifikáciami, ktoré vás určite upútajú. Oba modely získavajú 6.43″ FHD+ AMOLED displej s podporou 90Hz obnovovacej frekvencie. Týmto chce Xiaomi priniesť lepší zážitok zo zariadení i v strednej triede. Displej je chránený Corning Gorilla Glass 5, takže sa o náš smartfón vôbec nemusíme obávať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Oba modely ďalej získavajú 5000mAh batériu s podporou 33W nabíjania, ktoré v tejto cenovej úrovni vidíme naozaj málokedy. Smartfóny tak vieme nabiť naplno už za 58 minút, bez energie teda len tak ľahko neostaneme. Spomenúť musíme i napríklad stereo reproduktory, ktoré sú opäť v tejto cenovej úrovni veľmi nezvyčajné.

Redmi Note 11
Zdroj: Xiaomi

Modely sa však predsa len od seba líšia. Redmi Note 11 prichádza s čipsetom Snapdragon 680 vyrobeným 6nm výrobným procesom. Rovnako získava 50mpx hlavný snímač kamery, ktorý dopĺňajú ďalšie tri – ultraširoký, makro a hĺbkový snímač. Jeho lepšie vybavený súrodenec však ponúkne ešte viac.

Redmi Note 11S prichádza s čipsetom MediaTek Helio G96, ktorý prináša ešte lepší výkon za nízku cenu. Jeho prednosťou je však 108mpx hlavný snímač kamery, ktorý sme minulý rok mohli vidieť len v smartfóne s prívlastkom Pro. Xiaomi sa tak posúva na vyššiu úroveň a prináša nám špičkové špecifikácie za nižšiu cenu.

Redmi Note 11 Pro / Pro 5G

Xiaomi nás tento rok opäť nesklamalo a prinieslo nám model prispôsobený pre 4G, no i 5G pripojenie. Modely Redmi Note 11 Pro a jeho Pro 5G verzia získali elegantný dizajn, ktorý spoločnosť vyzdvihuje. Modely tak získali kompaktné telo, no to nie je ich jedinou prednosťou. Smartfóny sú určené najmä pre fanúšikov mobilnej fotografie vďaka ich hlavnému 108mpx snímaču kamery. Oba smartfóny získali i ultraširoký snímač pre zachytenie kvalitnej ultraširokej fotografie a taktiež 2mpx makro snímač. Bonusom pre 4G model je tiež i 2mpx hĺbkový snímač pre kvalitnejší bokeh efekt.

Redmi Note 11 Pro
Zdroj: Xiaomi

Oba smartfóny ďalej vynikajú i svojím displejom. V tomto prípade sa rozprávame opäť o 6.67″ AMOLED displeji, ktorý sme mohli vidieť i v predchádzajúcej generácii smartfónov. Tento displej podporuje 120Hz obnovovaciu frekvenciu, čo smartfónom zaručí skvelý používateľský zážitok a veľmi jemné detaily na displeji. Displej ochraňuje Corning Gorilla Glass 5 a rovnako nás poteší napríklad mód pre čítanie 3.0. Oba modely ďalej prichádzajú s 5000mAh batériou a neskutočným 67W nabíjaním. Postačí nám tak len 15 minút na to, aby sme svoj smartfón nabili na 51% batérie a vydržali s ním tak celý deň.

Redmi Note 11 Pro
Zdroj: Xiaomi

Modely sa však samozrejme líšia čipsetom, ktorý ich poháňa. A zatiaľ čo potešíme fanúšikov Qualcommu, ukratení nebudú ani fanúšikovia spoločnosti MediaTek. 4G verzia smartfónu prichádza totiž s čipsetom MediaTek Helio G96, ktorý prináša dostatok výkonu pre strednú triedu a videli sme ho i u smartfónu Redmi Note 11S. Redmi Note 11 Pro 5G prichádza však s čipsetom Snapdragon 695. A ak sa pýtate, prečo Xiaomi vsadilo práve na tento čipset, v skutočnosti ide o mobilný procesor s výkonom podobným minuloročnému Snapdragonu 732G, ktorý však ponúka i 5G konektivitu. V neposlednom rade však spomenieme i duálne reproduktory, 3.5mm jack či NFC čip, čo vás môže presvedčiť ku kúpe jedného z týchto smartfónov.

Ceny zariadení

Každému z nás môže byť jasné, že séria Redmi Note 11 prichádza s lákavou cenou, ktorá nás určite presvedčí, ak stále nad kúpou ešte váhame. Cena sa však odvíja od úložiska, ktoré vo všetkých štyroch prípadoch začína na úrovni 64GB interného úložiska v kombinácii 6 alebo 4GB RAM. Nižšie sa môžete pozrieť na štartovaciu cenu všetkých zariadení zo série.

  • Redmi Note 11 4+64GB: 179 dolárov
  • Redmi Note 11S 4+64GB: 249 dolárov
  • Redmi Note 11 Pro 6+64GB: 299 dolárov
  • Redmi Note 11 Pro 5G 6+64GB: 329 dolárov

Oslnil vás niektorý z nových modelov od Xiaomi? A ktorý smartfón je váš favorit? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre