Technológie

Šéf Lexusu hovorí, že elektromobily nie sú pripravené ešte do ostrej premávky. Mali by elektromobily dostať stopku?

Keď sa povie elektromobil tak mnohých napadne automobilka Tesla, ktorá sa pomaly, ale isto stáva synonymum elektro mobilizácie. Na trhu však pôsobí viacero hráčov ako sú napríklad Toyota, Hyundai a ďalší.

Najnovšie samotný šéf automobilky Lexus (Yoshihiro Sawa) v rozhovore pre magazín Autocar povedal niekoľko slov na margo elektro mobilizácie kde hovoril o tom, že dnešné technológie nie sú vhodné na dennodenné využívanie. Zároveň tak odôvodňoval aj to, že Lexus vo svojom portfóliu nemá žiaden elektromobil. Argumentoval pritom viacerými tvrdeniami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Naša filozofia je poskytnúť slobodu pohybu, a preto vyvíjame technológie na všetkých frontoch. Rozumieme tomu, že elektro mobilizácia je nevyhnutnejšia ako kedykoľvek predtým, ale tiež vidíme, že plné EV (pozn. redakcie: elektrické vozidlo) nie sú vhodné pre každého. Nemôžete napríklad vytvoriť elektrický Land Cruiser – existujú ľudia v odľahlých častiach zeme, ktorých životy sú závislé od tohto auta.

Čisté EV v súčasnosti vyžadujú dlhú dobu nabíjania batérie, a batérie, ktoré sú vyrobené majú negatívny dopad na životné prostredie a zároveň sa starnutím degradujú. Následne ich treba vymeniť a my musíme vymyslieť ich budúce využitie a recykláciu. Je to komplexný problém,…“

Zdroj: electrek.co, úvodný obrázok:  Pexels.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close