SamsungSpravodajstvo

Samsung zverejnil príjmy za 3. kvartál tohto roka. Výsledkami prekvapil trh

Príjmy spoločnosti Samsung prekvapia nejedného analytika

Spoločnosť Samsung uverejnila štatistiky prezrádzajúce príjem za 3. kvartál tohto roka. Spoločnosť podľa publikovanej správy vykázala prevádzkový zisk 10,63 miliardy dolárov (12.3 triliónov KRW). Pri pohľade na tržby, spoločnosť dosiahla obraty vo výške 57 miliárd dolárov (66 triliónov KRW). Nejde však ešte o finálne čísla. Tie by mali byť dostupné koncom tohto mesiaca vrátane podrobných štatistík.

Zároveň však treba dodať, že príjmy spoločnosti prekonali očakávania trhu. Na lepších výsledkoch sa podpísal hlavne zvýšený záujem o domáce spotrebiče, či o polovodičové čipy pre smartfóny. V porovnaní s predchádzajúcim rokom, prevádzkový zisk vzrástol o neuveriteľných 58% z 6,73 miliardy dolárov (7.78 triliónov KRW), zatiaľ čo tržby spoločnosti vzrástli „len“ o 6,45% z 53,61 miliardy dolárov (62 triliónov KRW).

Hoci spoločnosť doposiaľ nezverejnila podrobné štatistiky, očakáva sa, že sa vo všeobecnosti darilo smartfónom z produktovej rady Galaxy A a produktovej línii Galaxy Note 20. Okrem iného čísla naznačujú, že spoločnosť znížila aj náklady na marketing a zároveň sa jej podarilo udržať predaje, čo malo za následok menšie náklady, a teda vyššie zisky. Zároveň treba dodať, že na pozitívnych číslach sa odzrkadlilo bezpochyby aj to, že sa viacero významných trhov začalo pomaly otvárať.

Via sammobile.com

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close