SamsungSpravodajstvo

Samsung v prémiovej triede nedosahuje výsledky, aké by očakával: Ktorá spoločnosť mu preberá zákazníkov?

Juhokórejský Samsung viac skóruje u lacnejších modelov ako vo svojej prémiovej triede. Konkurenčná spoločnosť je zatiaľ na vrchole.

Juhokórejský Samsung patrí dlhodobo medzi stálych výrobcov smartfónov vo viacerých triedach. Vo svojom portfóliu ponúka ako lacné zariadenia, tak aj strednú triedu, vlajkové lode a počas posledných rokov dokázal, že to zvláda aj so skladateľnými modelmi. Aj nepriek tomu mu jedna trieda ohlasuje lepšie výsledky ako tie iné, pričom by spoločnosť samozrejme bola rada, keby to bola vrcholná prémiová trieda. Nie je tomu však tak a práve v tejto triede nahrádza pomaly juhokórejského giganta jeden z hlavných konkurentov. Bližšie informácie k tejto situácii nám priniesol portál daily.hankooki.com a my sa na ne teraz pozrieme spoločne. Ako teda vyzerajú predaje smartfónov od Samsungu teraz?

Samsung dominuje najmä v nižšej a strednej triede

Ako všetci dobre vieme, medzi najpopulárnejšie zariadenia v portfóliách viacerých výrobcov smartfónov patria zvyčajne lacnejšie modely. Niektoré spoločnosti ako napríklad Xiaomi toho využili a postavili si na politike lacnejších modelov svoje meno. Samsung však od začiatku mieril medzi lepšie vybavené modely a v priebehu posledných rokov svoje vlajkové zariadenia z radu Galaxy S dotiahol medzi špičku vo svojej kategórii. Napriek tomu sa tejto spoločnosti darí medzi lacnejšími modelmi s cenou približne od 200 do 300 dolárov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Samsung

Celkovo ide až o 60% smartfónov, ktoré spoločnosť predá v tejto cenovej kategórii. A aj keď sa nám môže zdať, že ide o pochopiteľné čísla, Samsung pôvodne rátal s tým, že táto kategória bude tvoriť len 10% ich predajov. Všetci totiž dobre vieme, že sa juhokórejský gigant zameriava skôr na svoje drahšie zariadenia, ktorým venuje dostatočnú pozornosť. Stereotyp medzi používateľmi je však stále ten, že Android modely patria medzi lacnejšie zariadenia. Je teda pochopiteľné, ktorý výrobca sa teší z vyšších čísel v predaji prémiových smartfónov.

Na vrchole je americký Apple

Keďže Android si medzi ľuďmi získal nálepku lacnejších a dostupnejších zariadení, práve Apple tvorí pre Samsung najväčšiu konkurenciu. Na trhu s prémiovými smartfónmi jednoznačne vedie. Musíme však uznať, že špecializáciou amerického giganta sú práve drahšie modely, ktoré si už od začiatku nesú nálepku prémiových. Aj napriek tomu štatistické údaje a predpovede rozprávajú o tom, že dopyt po prémiových modeloch by sa mal budúci rok o niečo znížiť. Do popredia by teda mali nastúpiť aj dostupnejšie modely.

Samsung Galaxy S22_recenzia_zadna stena
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak by dopyt po prémiových smartfónoch klesol, najväčší pokles tržieb by zaznamenal práve Apple. Samsung by opäť raz mohol začať naberať na číslach, pričom ich obľúbenosť medzi lacnejšími modelmi by preň tvorila výhodu. Rovnako by vyššie predaje mohli zaznamenať aj konkurenčné spoločnosti vyrábajúce Androidy. Veľký potenciál má momentále čínske Xiaomi, Realme ale rovnako aj Honor, ktorý preberá žezlo po sankciovanom Huawei.

Ste fanúšikmi spoločnosti Samsung? A vlastníte prémiový model či radšej strednú triedu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close