Ďalšia skladačka z výrobne Samsungu je oficiálne na ceste. Dizajn je však stále záhadou

Nový model s označením W2020 má nadviazať na svojich "véčkových" predchodcov

samsung w2019 uvodny
Zdroj: Samsung

Juhokórejský Samsung ešte v novembri minulého roka predstavil celkom netradičný skladací smartfón W2019. Pochopiteľne, nešlo o smartfón so skladacím displejom, akým je práve nový Galaxy Fold, ale šlo o nového predstaviteľa prémiových skladacích smartfónov, ktoré v našich končinách často označujeme ako „véčka“. Pre niekoho sú takéto smartfóny už históriou, no v ďalekej Číne a domácej Južnej Kórei sú tieto smartfóny neustále populárne a to aj napriek ich neúmerne vysokej cene. Ich popularita je natoľko veľká, že sa spoločnosť Samsung už pomaly ale isto pripravuje na predstavenie nového modelu, ktorý prinesie tie najmodernejšie technológie aj do tohto segmentu.

Nový Samsung W2020

Nová skladačka z výrobne Samsungu bude niesť označenie W2020, respektíve W20 v skrátenom formáte. Existencia zariadenia doteraz vyplývala len z uniknutých informácií, či dostupných patentov. Najnovšie sa však na internete objavila fotografie z čínskej technologickej výstavy, kde sa objavili aj prvé zmienky o pripravovanom smartfóne W20 z výrobne Samsungu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Véčko s parametrami najnovšej vlajkovej lode

Väčšinu z vás určite prekvapia parametre pripravovaného zariadenia. Nové véčko W20 bude totižto vybavené najvýkonnejším vlajkovým procesorom Snapdragon 855, ktorému bude sekundovať až 8 GB RAM. Čo sa úložného priestoru týka, smartfón bude ponúkať až 512 GB UFS 3.0 úložiska, ktoré môžme označiť ako najlepšie smartfónové úložisko súčasnosti. Ďalej môžme počítať aj s najnovšími WiFi štandardmi, operačným systémom Android Pie, ako aj s modelom s 5G konektivitou.

samsung w2020 skladaci smartfon_opt
Zdroj: MySmartPrice.com

Dizajn zariadenia je stále otázny

Momentálne nie je finálny dizajn zariadenia vôbec vyjasnený. Viacero zahraničných zdrojov počíta s tým, že Samsung pôjde aj naďalej cestou klasického véčka s tlačidlami. Treba si však uvedomiť, že práve spoločnosti Samsung boli už pred niekoľkými mesiacmi pripísané viaceré patenty, ktoré popisujú práve véčkový smartfón so skladacím displejom, ktorý by zrejme zobrazoval klávesnicu na svojom displeji.

samsung w2020 mozny skladaci dizajn_opt
Zdroj: LetsGoDigital

Na finálnu podobu smartfónu si tak musíme počkať zrejme až do samotného predstavenia tohto zariadenia. Dátum predstavenia však zatiaľ nepoznáme, no očakáva sa, že Samsung ho odhalí ešte koncom tohto roka, poprípade na budúcoročnej konferencii MWC 2020.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre