Samsung sa ospravedlnil, že softvérovo ovplyvňoval výkon smartfónov

Samsung mrzí, že obmedzovali výkon zariadení. Do budúcnosti sa budú týmto situáciám vyvarovať, uviedol riaditeľ spoločnosti.

Telefon Samsung
Zdroj: unsplash.com (Mark Chan)

Ešte začiatkom tohto mesiaca obehla technologický svet správa, že Samsung úmyselne ovplyvňuje výkon smartfónov pri niektorých aplikáciách a hrách. Podľa dostupných správ, takto ovplyvnených bolo približne 10-tisíc hier.

K samotnému ovplyvňovaniu výkonu zariadenia dochádzalo prostredníctvom systému „GOS“, teda Game Optimization Service. Používateľa sa v dôsledku optimalizácie výkonu zariadenia sťažovali, že im niektoré hry, ktoré im predtým dlho fungovali ako mali, sekajú a mrznú. Ovplyvnené boli dokonca aj vlajkové smartfóny z produktovej rady S22. Tie boli mimochodom v dôsledku softvérového obmedzenia výkonu vylúčené z platformy Geekbench, ktorá porovnáva výkon smartfónov. Vylúčené boli však aj ďalšie modelové rady telefónov, kde dochádzalo k softvérovej optimalizácii výkonu. Konkrétne ide o produktové rady S21, S20 a S10.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samsung krátko na to priznal, že skutočne obmedzoval výkon zariadení. Spoločnosť to robila za účelom, aby efektívne riadila teplotu zariadenia. Kórejsky výrobca smartfónov rovnako prízvukoval, že už pracujú na náprave tohto problému.

Samsung sa ospravedlňuje svojim používateľom

Najnovšie spravodajský portál thelec.net upozorňuj na to, že Jong-Hee Han, riaditeľ spoločnosti Samsung, sa ospravedlnil za vzniknuté problémy. Stalo sa tak počas výročného stretnutie akcionárov spoločnosti v priebehu včerajšieho dňa.

Konkrétne uviedol, že spoločnosť v tomto jednoducho zlyhala a že ich to mrzí. Ďalej dodal, že sa budú snažiť takýmto situáciám do budúcnosti vyvarovať.

Dobrou správe pre používateľov však je, že Samsung už začal v Južnej Kórei distribuovať aktualizáciu, ktorá rieši vzniknuté problémy. Inými slovami, je to len otázka času, kým bude aktualizácia dostupnou aj v našom regióne.

Stretli ste sa s týmto problémom aj vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre