SamsungSpravodajstvoXiaomi

Samsung sa „inšpiroval“ spoločnosťou Xiaomi. Pozrite si netradičný patent skladacieho smartfónu

Podobnosť s patentami spoločnosti Xiaomi nemožno nevidieť, ale aj napriek tom ide zaujímavé zariadenia

Môže slúžiť ako prenosný počítač, ale zároveň zostať dostatočne malý na to, aby ste ho mohli nosiť neustále so sebou.

Ambície Samsungu vo vývoji skladacích telefónov nie sú tajomstvom. Prekonať by dokonca mali aj modely tabletov Galaxy Z Fold 2 alebo Galaxy Z Flip. Letsgodigital poukazuje na nedávnu žiadosť Samsungu o patent v Južnej Kórei. Dvoj-skladací telefón až nápadite podobný niektorým pokusom Xiaomi tak zrejme pripadne Samsungu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aj keď by sa mechanizmy telefónu zmenili, základný koncept by mal zostať rovnaký ako v prípade Xiaomi. Mali by sme mať jeden rozsiahly displej, kde by sa oba konce mali dať sklopiť, aby sa zlepšila prenosnosť a pridala funkčnosť. Spoločnosť Samsung plánuje z tohoto telefónu urobiť malý prenosný notebook, ktorý by ste mohli zložiť a prenášať, pravdepodobne vo vrecku.

Patenty však nie vždy dokážu predpovedať aj plány spoločnosti a tak je celkom nejasné či aj reálne Samsung plánuje telefón tohoto štýlu, alebo sa jedná o vyslovene trhovo-taktický ťah. Spoločnosť sa o tento patent zaujíma od roku 2018 a plány firmy sa za tento čas neraz zmenili. Ak by sa však naozaj plánoval dvoj-skladací dizajn tohoto typu, tak je veľmi pravdepodobné, že jeho funkčnosť a výzor by boli veľmi odlišné.

Skladací Samsung
Zdroj : en.letsgodigital.org

Pre veľa spoločností sú tieto skladacie telefóny výzva. Spojiť dokopy nápad dotykového notebooku a  skladacieho telefónu nebude jednoduché a celkom dobrým príkladom bol aj neúspešný model „Lenovo Yoga Book“. Dvoj-skladacia obrazovka určite zmení trh, ale je to veľmi ďaleko od toho aby to bol garantovaný hit.  

Samsung skúmal už rôzne skladacie vzorky, ktoré by mohli byť užitočné nad rámec bežných telefónnych účelov. Toto zistenie nie je úplne šokujúce. Ohybné obrazovky od Samsungu nie len, že môžu pomôcť vyniknúť celej rade ich nových produktov, ale môžu aj pomôcť prilákať potencionálne nových zákazníkov od iných značiek.

via androidauthority.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close