Samsung s nadstavbou One UI 6.0 prináša viacero zmien: Takto budú vyzerať nové emoji!

Nadstavba One UI 6.0 od spoločnosti Samsung ponúkne viaceré zmeny v rámci používateľského prostredia. Čakať máme aj nové emoji.

Samsung One UI
Zdroj: Vosveteit.sk

O nadstavbe pre operačný systém Android od spoločnosti Samsung v poslednej dobe počujeme čoraz viac. Pripravuje sa totiž predstavenie nadstavby One UI s označením 6.0, ktorá má priniesť viacero zmien. Ak patríte medzi používateľov smartfónov od Samsungu, tak ste si pravdepodobne všimli, že ich emoji majú iný dizajn ako tie, ktoré nájdeme klasicky v Androide. Juhokórejský gigant však teraz prináša veľký redizajn týchto emoji, ktoré budú menej nápadné, no zároveň estetické a elegantné. O zmenách spolu s ukážkov nových symbolov nás informoval portál sammobile.com a my si nový dizajn emoji ukážeme v našom článku.

Samsung prinesie nový dizajn emoji

Juhokórejská spoločnosť Samsung je svojou nadstavbou One UI typická. Práve ich nadstavba patrí medzi tie výraznejšie, ktoré ovplyvňujú systém Android viac ako iné. A úniky z pripravovanej verzie, ktorá by do smartfónov mala prísť už koncom tohto roka, nám poukazujú na nový dizajn emoji v smartfónoch. Prvý redizajn emoji špecifických pre smartfóny od Samsung prišiel ešte okolo roku 2010. Medzi tým sa ich symboly pre komunikáciu zmenili niekoľkokrát a tento rok nás môže čakať ďalší redizajn.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung nové emoji
Zdroj: Sammobile.com

Keď sa pozriete na obrázok vyššie, nové emoji majú získať viac uhladený vzhľad, pričom by mali menej vystupovať z radu. Od klasických emoji z Androidu alebo systému iOS ich stále jednoducho rozpoznáme. Nové emoji pritom Samsung spravil viac trojrozmerné, pričom sa nám môžu podobať aj na nové 3D emoji od Microsoftu. Staršie emoji pritom vyzerali mierne detinsky a oveľa viac hravo v porovnaní s novým dizajnom. Nové emoji však nebudú jedinou zmenou, ktorú nám One UI 6.0 prinesie do našich Samsungov.

One UI 6.0 bude v znamení viacerých zmien

Na predstavenie nadstavby One UI 6.0 čaká pomerne veľké množstvo používateľov smartfónov. Juhokórejský výrobca elektroniky má pritom v pláne aktualizovať všetky svoje telefóny na Android 14 spolu s nadstavbou One UI 6.0 ešte do konca tohto roka, pričom prvé telefóny by mohli začať získavať aktualizácie už začiatkom štvrtého štvrťroka. Podľa aktuálnych informácií sa ale dočkáme aj nového systémového fontu, ktorým by Samsung mohol vdýchnuť nádych nového zariadenia aj do vašich starších telefónov.

Samsung Galaxy S22 Ultra_predna stena
Zdroj: Vosveteit.sk

Okrem toho by sme mali vidieť aj nový dizajn notifikácií. Čaká nás aj vylepšenie systémových aplikácií a celkovo by sa systémové rozhranie v Samsung smartfónoch malo mierne zmeniť. Systém Android 14 pritom väčšie dizajnové zmeny prostredia nemá plánovať, čím necháva priestor práve pre výrobcov smartfónov upraviť si ich zariadenia podľa seba.

Čo poviete na nové emoji, ktoré Samsung ponúkne vo svojom systéme? Páčia sa vám tieto alebo ste skôr za tie staré? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre