ANDROIDTechnológie

Samsung predstavil prvý smartfón s fotoaparátom „v displeji“. Toto je nový Galaxy A8s

Juhokórejský Samsung počas včerajšej konferencie predstavil prvý smartfón s úplne novým Infinity-O displejom. Nový Samsung Galaxy A8s prichádza s minimálnym výrezom výlučne pre predný fotoaparát, ktorý je umiestnený v ľavom hornom rohu displeja. Novinka od Samsungu ale prináša omnoho viac, ako len zaujímavé umiestnenie selfie fotoaparátu. 

Displej nadovšetko

Najväčšou prednosťou smartfónov od spoločnosti Samsung, je bezpochyby takmer dokonalý displej. Nový Galaxy A8s nie je žiadnou výnimkou, keďže ponúka s Infinity-O displejom s uhlopriečkou až 6,4-palcov, IPF Full HD+ (2340 x 1080) panelom, pomerom strán 19,5:9. Napriek enormným rozmerom displeja a minimálnemu výrezu, zakrýva displej „iba“ 91.56% povrchu prednej časti zariadenia. Výrez predného fotoaparátu totižto nie je až taký malý, ako väčšina z nás predpoklada, no svoje robí aj spodná hrana zariadenia, kde sa výrobca rozhodol ponechať aspoň čiastočný spodný čierny panel. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
samsung galaxy a8s predna strana
Zdroj: Samsung

Dostatok výkonu, no vlajková loď to nie je

Najnovšie modely triedy Galaxy A sú bezpochyby výkonnostne úplne niekde inde, ako tomu bolo v minulosti. Nový Galaxy A8s môžeme určite zaradiť do vyššej strednej triedy, ktorá sa pomaly doťahuje na najvýkonnejšie smartfóny na trhu. O dostatočný výkon sa totižto stará procesor Snapdragon 710, ktorému pomáha 6GB, poprípade až 8GB operačnej pamäte RAM. 

Špičkový fotoaparát

Čo sa fotoaparátov týka, nový Galaxy A8s určite nezaostáva za konkurenciou. Predný fotoaparát umiestnený v minimalistickom výreze ponúka rozlíšenie až 24MP s clonou f/ 2,0. Predný fotoaparát taktiež podporuje rozpoznávanie tváre. Na zadnej strane zariadenia nájdeme dokopy ale až tri fotoaparáty. Hlavný, 24MP fotoaparát s clonou f/ 1,7, sekundárny 5MP fotoaparát pre zisťovanie informácií o priestorovej hĺbke a tretí, 10MP fotoaparát s až dvojnásobným optickým priblížením. 

galaxy a8s
Zdroj: Samsung

Na záver treba určite spomenúť, že nový Galaxy A8s bude vybavený 3400mAh batériou, 128GB úložným priestorom a USB type C portom. Bohužiaľ, novinka od Samsungu bude dodávaná s operačným systémom Android 8.1 Oreo, ktorý už nie je moc aktuálny. O cene, ani dátume dostupnosti, sa spoločnosť Samsung ešte nezmienila. 

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (Samsung)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close