ANDROIDAPLIKÁCIE A HRY

Samsung predstavil nové prelomové Android rozhranie s názvom One UI

Vývojárska konferencia spoločnosti Samsung v San Franciscu nepriniesla novinky iba v oblasti hardvéru. Na rad sa dostal aj softvér, ktorý hrá v produktoch spoločnosti Samsung naozaj veľkú úlohu. Upravené rozhranie Androidu, Samsung UX, patrí medzi tie populárnejšie nadstavby, no určite ju nemôžme zaradiť medzi najlepšie. To sa má ale už čoskoro zmeniť, keďže klasické rozhranie Samsung UX prejde už čoskoro najväčším upgradeom v histórií. Nová nadstavba Androidu ponesie názov One UI a má zabezpečiť prirodzenejšie, pohodlnejšie a interaktívnejšie používanie smartfónov.

Zamerajte sa na to najpodstatnejšie

Zdroj: Samsung

Najhlavnejším aspektom nového One UI je určite zlepšenie produktivity. Nové používateľské rozhranie má používateľom pomôcť zamerať sa na to, na čom im najviac záleží. Harmónia softvéru a hardvéru má ponúknuť iba to, čo používateľ vyžaduje a potrebuje, čím nie je vystavovaný zbytočným rušivým prvkom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Všetko máte na dosah

Zdroj: Samsung

Už zo samotných propagačných materiálov a fotografií je jasne vidieť úsilie Samsungu, čo najviac sa zamerať na spodnú časť zariadenia. Práve tá hrá v dnešných smartfónoch stále väčšiu úlohu, keďže obrazovky smartfónov neustále narastajú. Všetky potrebné veci sa budú v novom rozhraní nachádzať v spodnej časti, aby ich mal používateľ vždy na dosah ruky bez toho, aby musel zariadenie držať v oboch rukách. Interakcia s telefónom bude vďaka tomu omnoho prirodzenejšia a jednoduchšia.

Koncentrácia potrebných vecí na jednom mieste

Zdroj: Samsung

Nové rozhranie One UI prináša ďalšiu zásadnú novinku, ktorými sú veľké interaktívne ikony s názvom Focus Blocks. Čisté a uhladené ikony majú slúžiť na roztriedenie viacerých potrebných funkcií na jedno miesto – v praxi ide napríklad o vytvorenie väčších miniatúr, ktoré slúžia ako náhľady rôznych albumov. Funkcie, poprípade ich obsah sa bude rozbaľovať po postupnom klikaní.

Zavedenie už o pár mesiacov

Nové rozhranie One UI, ktoré je založené na najnovšom operačnom systéme Android 9 Pie, je dostupné pre beta testovačov už dnes. Do beta testovania sa ale môžu zapojiť iba používatelia vo vybraných regiónoch – USA, Čína, Francúzsko, Nemecko, India, Poľsko, Južná Kórea, Španielsko a Veľká Británia. V priebehu ďalších mesiacov by sa malo beta testovanie rozšíriť aj do iných krajín. Oficiálne spustenie nového One UI ale nie je tak ďaleko. Nové rozhranie by malo byť používateľom sprístupnené už v januári 2019.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Samsung)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close