Samsung Galaxy Note 10 údajne prekvapí aj pokročilou technológiou rýchleho nabíjania, ktorá presiahne 25W

Samsung Galaxy Note 10
Zdroj: Youtube (TechTalkTV)

Juhokórejský Samsung údajne pracuje na pokročilej technológii rýchleho nabíjania, ktorá by mohla konkurovať čínskym súperom. Podľa viacerých zahraničných zdrojov by ju mal Samsung implementovať už do nového vlajkonosiča triedy Galaxy Note – Samsung Galaxy Note 10.

Bude podporovať viac ako 25W

Aktuálne najvýkonnejšie smartfóny z modelovej rady Samsung Galaxy S10 podporujú 18W rýchle nabíjanie. Na trhu sa jedná o akúsi zlatú strednú cestu, no už aj samotný Samsung začína s menším experimentovaním. Dobrým príkladom je nová séria Samsung Galaxy A70, ktorá prišla už s 25W rýchlym nabíjaním a očakáva sa, že systém rýchleho nabíjania, ktorý uvidíme v novom Note 10, výrazne presiahne hranicu 25W.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dočkáme sa naozaj ultrarýchleho nabíjania?

Zo strany Samsungu by bolo určite rozumné, ak by v prípade vlajkového Note 10 siahol po naozaj špeciálnom, ultrarýchlom nabíjaní, ktoré by naozaj dokázalo konkurovať konkurentom, ktorí pochádzajú najmä z Číny. Otáznik teda visí nad 50W rýchlym nabíjaním, ktoré je napríklad implementované aj v smartfóne Oppo Find X Lamborghini. Ak ale Samsung nebude mieriť úplne najvyššie, mohol by sa aspoň zamerať na presiahnutie hranice 40W, ktorú ponúka napríklad taký Huawei Mate 20 Pro. 

O pripravovanej vlajkovej lodi Samsung Galaxy Note 10 zatiaľ toho moc nevieme. Viaceré zdroje ale poukazujú na to, že Note 10 bude opäť smartfónom s najväčším displejom na trhu. Povráva sa aj o veľkej batérii s kapacitou až 4500mAh a štvoritom zadnom fotoaparáte. Všetky doposiaľ známe informácie nájdete na našom webe.

Zdroj: gizmochina.com, úvodný obrázok (Youtube – TechTalkTV)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre