SpravodajstvoTechnológie

Samsung dostal v Kalifornii povolenie na testovanie autonómnych áut

Pár mesiacov dozadu získal Samsung povolenie na testovanie ich autonómnych aut. Bolo to na jeho domácej pôde, v Južnej Kórey. Odvtedy sa vplyv Samsungu rozšíril a získal tak povolenie na tieto testy aj na pôde americkej Kalifornie. Pridal sa tak ku menám ako Google, AppleNvidia.

Správy pochádzajú zo zoznamu spoločností, ktoré sa pridali do Autonomous Vehicle Tester ProgramProgram na testovanie autonómnych áut. Ten bol minulý týždeň aktualizovaný. Na zozname sa teda objavili názvy ako – Samsung, BMW, Bosch, Apple, Nvidia a mnohé ďalšie. Samsung svoje autá testuje už od mája. Doteraz to bolo iba v domácej Južnej Kórey, kde využíval autá od Hyundai a pridal doň potrebné senzory a software.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samsung má svoju divíziu zameranú na autonómne autá už roku 2015. Nakoľko však využíva autá od už etablovaných a renomovaných výrobcov aut, zameriava sa zrejme iba na software riešenie situácie. Pravdepodobne teda neuvidíme, ako Samsung postaví celé auto, tak ako v prípade Apple, alebo Google.

Keďže sa Samsung dostal už aj na cesty v Amerike. Sledovanie súperenia týchto viacerých technických gigantov tak bude opäť o niečo jednoduchšie.

zdroj: kitguru.com
úvodný obrázok: nvidia.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close