SamsungSpravodajstvoTechnológie

Samsung chce posunúť smartfónové fotografie na úplne inú úroveň. Pomôcť mu v tom má nový 64Mp snímač fotoaparátu

Fotoaparáty v smartfónoch sú z roka na rok stále kvalitnejšie, no vyzerá to tak, že výrobcovia sa ani tento rok neuspokoja s tým, čo trh ponúka. Tohtoročným maximom je využitie 48Mp snímača od spoločnosti Sony, ktorý sme videli v smartfónoch ako Xiaomi Mi 9, či Honor View 20. Juhokórejský Samsung chce ale limity posunúť ešte vyššie. 

Dvojica nových snímačov

Spoločnosť Samsung totižto len prednedávnom predstavila dvojicu úplne nových smartfónových snímačov vlastnej výroby. Prvým je 48Mp snímač s označením ISOCELL Bright GM2, pričom druhý ISOCELL Bright GW 1 ponúka rozlíšenie až neuveriteľných 64Mp. Samsung tak rozširuje svoje portfólio snímačov s veľkosťou pixelov 0,8 μm (aktuálne najmenšia hodnota na trhu). Spoločnosť o tom informovala prostredníctvom tlačovej správy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung-ISOCELL-GW1_opt
Zdroj: Samsung Newsroom

„Za posledných niekoľko rokov sa fotoaparáty mobilných telefónov stali hlavným nástrojom na zaznamenávanie a zdieľanie našich každodenných momentov,“ povedal Yongin Park, výkonný viceprezident divízie senzorov spoločnosti Samsung Electronics. „S viac pixelmi a pokročilými pixelovými technológiami, Samsung ISOCELL Bright GW1 a GM2 prinesú novú úroveň fotografovania do dnešných najmodernejších mobilných zariadení, ktoré vylepšia a pomôžu zmeniť spôsob, akým zaznamenávame náš každodenný život,“ uvádza výrobca v tlačovej správe.

ISOCELL Bright GW1

Nový snímač ISOCELL Bright GW1 je nie len úplným stropom v rámci spoločnosti, ale aj v rámci celého trhu so smartfónmi. Jedná sa o snímač s najvyšším rozlíšením v portfóliu snímačov s 0.8μm pixelmi. Snímač dokáže s technológiou Tetracell a špeciálnym mozaikovým algoritmom naozaj zázraky. Tieto technológie zabezpečujú, že snímač dokáže vytvoriť až 16Mp fotografie v prostredí so zlým osvetlením, pričom za bežných podmienok vytvára fotografie až v 64Mb rozlíšení. Na snímanie fotografií pripomínajúcich spôsob, akým ľudské oko vníma svoje okolie v prostredí zmiešaného svetla, podporuje snímač GW1 dynamický rozsah v reálnom čase (HDR) až do 100 decibelov, ktorý poskytuje bohatšie odtiene. Dynamický rozsah bežného konkurenčného snímača je pritom iba 60dB. Dynamický rozsah oka je pritom niekde na úrovni 120dB.

ISOCELL Bright GM2

O čosi „horší“ snímač Brigth GM2 si od svojho súrodenca vypožičal všetky vychytávky, teda s výnimkou maximálneho rozlíšenia za dobrých svetelných podmienok, ktoré je v tomto prípade limitované na 48Mp. So svojim súrodencom ale zdieľa technológiu Tetracell, mozaikový algoritmus, ale aj novú technológiu automatického zaostrovania s fázovým rozlíšením Super PD, ako aj možnosť nahrávať spomalené video na neuveriteľných 480 snímkov za sekundu.

Oba snímače by sa mali dostať do masovej produkcie už v druhej polovici tohto roku. Viaceré zahraničné zdroje ale uvádzajú, že ho v tomto roku v žiadnom vlajkovom smartfóne od Samsungu neuvidíme. Je dosť možné, že nový Note 10 nebude vybavený ani jedným z dvojice nových snímačov. Tým pádom by sme si na nový snímač museli počkať až do februára budúceho roku, kedy bude zrejme predstavený nový Samsung Galaxy S11.

Zdroj: Samsung Newsroom, úvodný obrázok (VoSveteIt.sk)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close