SpravodajstvoZariadenia

Rýchlejšie nabíjanie alebo špičkové kamery? Tieto špecifikácie chceme vidieť vo vlajkových lodiach pre rok 2023!

Rok 2023 by mohol priniesť viacero zaujímavých smartfónov, pričom vlajkové modely by mali získať lepšiu výbavu. Na toto všetci čakáme.

Pri dnešnej výbave smartfónov by sme si povedali, že sú už dostatočne vybavené na to, aby sme nič lepšie už nepotrebovali. Skutočne niektorá výbava smartfónov nie je úplne potrebná, a preto na trhu nájdeme modely, ktoré sa špecializujú na lepšiu kameru, iné zasa na rýchlejšie nabíjanie a niektoré zasa na vyšší výkon. Výrobcovia smartfónov však každý rok prinášajú aj vlajkové lode, ktoré sa snažia skĺbiť všetky špecifikácie, aby boli najlepšie. Predsa len keď si kupujeme smartfón za 1000€, chceme mať všetko špičkové. Tohtoročné vlajkové lode výrobcov už priniesli pozoruhodnú výbavu. To však neznamená, že vlajkové modely pre rok 2023 by nemohli túto výbavu ešte prekonať. Pozrite sa teda s nami, akú výbavu očakávame vo vrcholných smartfónoch pre budúci rok.

200W nabíjanie a vyššia kapacita batérie

Všetci dobre vieme, že viacerí výrobcovia už mesiace pracujú na tom, aby zaviedli 200W nabíjanie do smartfónov. Priekopníkom v tejto technológii bolo čínske Xiaomi, ktoré už minulý rok predstavilo koncept známy ako HyperCharge. Čínske Xiaomi však nakoniec predbehol iný čínsky konkurent, konkrétne spoločnosť vivo. Tá len pred pár dňami predstavila model IQOO 10 Pro, ktorý skutočne ponúka 200W nabíjanie. A práve toto nabíjanie by sme už budúci rok mohli vidieť aj vo viacerých vlajkových smartfónoch. Zmena by mala čakať aj kapacity batérií, keďže vlajkové modely s rýchlejším nabíjaním dnes ponúkajú skôr menšie kapacity batérie. Vlajkové modely by sa však v roku 2023 mohli konečne posunúť bližšie k 5000mAh batériám, ktoré vydržia o niečo dlhšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

200mpx snímač kamery by mal byť v roku 2023 realitou

Aj o 200mpx snímači kamery počúvame už nejaký ten mesiac. Zatiaľ však nevieme, ktorý výrobca si tento hlavný snímač kamery osvojí natoľko, že ho prinesie medzi široké publikum. Aktuálne vlajkové modely ponúkajú zväčšia 50mpx snímače s väčšou veľkosťou, no aj napriek tomu očakávame, že sa na trh dostanú v roku 2023 aj modely s 200mpx snímačom. Nesmieme však zabudnúť na 1″ snímače, ktoré by sa rovnako mohli nachádzať vo vlajkových smartfónoch. A keď už sme u tej kamery, skutočne by sme sa potešili smartfónom s kamerou od spoločnosti Leica aj v Európe. Aktuálne si Leicu osvojilo čínske Xiaomi, ktoré nám pre budúci rok sľubuje smartfóny aj s takouto kamerou.

Xiaomi 12 Pro kamera
Zdroj: Vosveteit.sk

Kvalitnejší displej s vyššou obnovovacou frekvenciou

Už sme si zvykli, že vo vlajkových modeloch nenájdeme zvyčajne IPS LCD panely, ktoré nahradili AMOLED displeje. Najnovšia generácia vrcholných smartfónov ponúka vo viacerých prípadoch LTPO AMOLED panely, ktoré sú schopné meniť obnovovaciu frekvenciu medzi 1Hz až po vrcholnú hodnotu, ktorá je zvyčajne na úrovni 120Hz. Nečudovali by sme sa však, keby viaceré vlajkové modely budúci rok využili druhú či tretiu generáciu LTPO AMOLED panelov a rok 2023 nám priniesol aj spopularizovanie 144Hz displejov. A keď už sme u displeja, tento rok sme si všimli trend menších uhlopriečok a kompaktnejších smartfónov. Tých by sa na trhu mohlo budúci rok pohybovať o niečo viac.

V roku 2023 by sa mohlo zmeniť viacero vecí

Jednou z možností, čo by sme v roku 2023 mohli vidieť, je aj zvýšená odolnosť zariadení voči vode a prachu. Práve toto je súčasť, ktorá smartfónom zvyčajne chýba, aj keď vlajkové modely by ňou mali disponovať. Za spomenutie stojí aj selfie kamera pod displejom, na ktorej sa ešte stále pracuje, aby jej výsledky boli porovnateľné s klasickou kamerou. Samozrejmosťou by malo byť použitie čipsetu Snapdragon 8 Gen 2, no popularitu by mal získať aj konkurenčný MediaTek. Na trhu by sa malo objaviť aj viac skladateľných smartfónov, na čo poukazuje graf nižšie. Prvé vlajkové modely pre rok 2023 by mali prísť na trh už koncom tohto roka, a preto sa nám oplatí počkať si na ne.

vyvoj predaja skladatelnych smartfonov a predikcia na rok 2023
Zdroj: counterpointresearch

Ktorú súčasť by ste vo vrcholných modeloch pre rok 2023 chceli vidieť vy? A plánujete kúpu niektorej z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close