Xiaomi chystá Hyper Charge: Pôjde o revolúciu v oblasti smartfónov?

Xiaomi Hyper Charge môže priniesť do smartfónov inováciu, na ktorú sa zatiaľ nikto neodvážil. Prelomí spoločnosť ďalší rekord?

xiaomi 40w bezdrotove nabijanie
Zdroj: Youtube - Xiaomi

Xiaomi je nepochybne spoločnosťou, ktorá láme jeden rekord za druhým. Či už ide o predajné čísla, výsledky v benchmarkoch alebo nové technológie, čínsky gigant vie čo robí a momentálne sa chystá pokoriť ďalší rekord. O čo pôjde tentokrát? Na prelomenie rekordu odkazuje príspevok spoločnosti na sociálnej sieti Twitter, kde nápovedou odkazuje na Xiaomi Hyper Charge. Čo to však je a prinesie Xiaomi revolúciu v oblasti smartfónov?

Xiaomi Hyper Charge

Niet pochýb o tom, že Xiaomi chystá niečo veľké. Pokoriť rekord sa spoločnosť chystá už zajtra, na čo odkazuje v príspevku na svojom Twitteri. Podľa všetkého tak pôjde o rýchlonabíjanie, ktoré by malo presiahnuť zatiaľ možné limity. Povráva sa napríklad o výkone 200W, ktoré bolo avizované už napríklad u takého Mi 11 Ultra, no nakoniec sa model musel uspokojiť s „len“ 67W nabíjaním pre klasické i bezdrôtové nabíjanie. Nižšie sa môžete pozrieť na pôvodný príspevok.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Inovácia pre každého

V príspevku nechýba ani odkaz na heslo spoločnosti, teda Innovation for Everyone. V tomto spoločnosť naozaj boduje, pretože prémiové funkcie získavajú i lacnejšie Xiaomi smartfóny, resp. i Redmi smartfóny. Vráťme sa ale späť k nabíjaniu. Dnešným takmer štandardom je i u lacnejších Xiaomi smartfónov 33W nabíjanie. To bolo len pred nedávnom výsadou prémiových smartfónov a Xiaomi tieto čísla posúva čoraz vyššie.

Zatiaľ najvýkonnejšie nabíjanie v podobe 120W bolo u spoločnosti venované modelu Mi 10 Ultra, ktorý sa však do Európy nikdy nedostal. Od čias tohto smartfónu sa však takto vysoké nabíjanie v žiadnom smartfóne od čínskeho giganta nevyskytlo a táto inovácia by bola naozaj vítanou. Okrem Hyper Charge však nezabudnime ani na Air Charge, je teda viditeľné, že Xiaomi sa otázkou nabíjania intenzívne zaoberá.

Akú kapacitu batérie má váš smartfón a aké nabíjanie podporuje? A ste spokojní, alebo by ste vašu rýchlosť nabíjania o niečo navýšili? Podeľte sa s nami v komentároch a už zajtra očakávajte informácie o pripravovanom Hyper Charge!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre