BezpečnosťSpravodajstvo

Ruskí vojaci naleteli na trik s „peknými babami“. S hackermi z Anonymous oklamaní vojaci zdieľali svoju polohu, tvrdia hackeri

Anonymous vytvorili falošné účty na sociálnych sieťach, prostredníctvom ktorých sa vydávali za pekné ženy. Oklamaní ruskí vojaci s nimi zdieľali fotky, prostredníctvom ktorých prezradili svoju polohu.

Vojna u nášho východného suseda sa nenesie len na zemi, ale aj v online priestore. Nedávno svet obehla fotografia Rusa, ktorý dovolenkoval na okupovanom Kryme. Na fotke by nebolo nič zvláštne, ak by sa nevyfotografoval pri systéme protivzdušnej obrany S-400.

Fotky, ktoré neskôr nahral na sociálnu sieť, ale prezradili polohu tohto systému. Hackeri krátko na to vytiahli z nich metadáta, ktoré ukladajú niekoľko informácií o snímke vrátane polohy, kde bola vytvorená. Dovolenkujúcemu Rusovi sa medzičasom prostredníctvom sociálnej siete poďakovalo i Ministerstvo obrany Ukrajiny.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rusi zdieľali citlivé údaje s falošnými účtami

Zdá sa, že ruským vojakom chýba ženská spoločnosť. Minimálne tomu nasvedčuje vzniknutá situácia, kedy hackeri vytvorili falošné účty na sociálnych sieťach s atraktívnymi ženami a potom kontaktovali ruských vojakov. Následne si s nimi vymenili niekoľko fotografií, prostredníctvom ktorých hackeri identifikovali polohu vojakov. Za týmto účelom vytiahli zo snímok metadáta.

„Ahoj @mfa_russia

Vaši orkovia prezradili súradnice svojej vojenskej základne hackerom, pretože si mysleli, že komunikujú s krásnymi ženami 🤭

Vážne, vy nemôžete byť skutoční?!“, píšu Anonymous na sociálnej sieti.

Hackeri v ďalšom príspevku dopĺňajú, že medzičasom informácie o polohe oklamaných vojakov posunuli miestnemu Ministerstvu obrany.

„Nuž. Hackeri urobili staromódny trik, použili falošné profily atraktívnych žien na Facebooku a ruských sociálnych sieťach a oklamaním okupantov oklamali, aby im poslali fotografie, ktoré boli neskôr geolokované a odoslané do @DefenceU,“ píšu Anonymous.

Záverom je potrebné uviesť, že hackeri nateraz nezdieľali podrobnosti ohľadne počtu vojakov, ktorých sa podarilo oklamať. Rovnako treba povedať, že nie sme v súčasnosti schopní overiť pravdivosť tvrdení Anonymous.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close