Redmi pripravuje smartfón s obriou batériou. Predstavený by mohol byť už čoskoro

Dcérska spoločnosť čínskeho Xiaomi sa pripravuje na predstavenie ďalšieho zaujímavého smartfónu s netradične veľkou batériou

Redmi smartfony
Zdroj: YouTube (GadgetByte)

Produktové rady smartfónov od spoločnosti Xiaomi by sa mohli už o pár dní či týždňov rozrásť o ďalší, naozaj netradičný smartfón. Dcérska spoločnosť Redmi totižto aktívne pracuje na smartfóne s batériou s kapacitou až 6 000 mAh, čo potvrdzujú aj nedávne správy z viacerých čínskych certifikácií. Tie po boku zaujímavej hardvérovej výbavy odhalili aj finálny dizajn zariadenia, ktoré by malo byť odhalené už čoskoro.

Záhadný Redmi smartfón

Dizajnovou prednosťou zatiaľ záhadné Redmi smartfónu by mal byť najmä veľký 6,53-palcový displej s FullHD+ rozlíšením. Na vrchu samotného displeja sa pritom nachádza malý kruhový výrez pre selfie fotoaparát, ktorý bude umiestnený presne v strede displeja.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dominantou zadnej strany zariadenia sú však dva prvky. Prvým je jednoznačne masívny zadný fotoaparát skladajúci sa minimálne z štvorice snímačov. Druhým značným dizajnovým prvkom je však aj nový veľký nápis Redmi, ktorý pripomína konkurentov od výrobcov ako Honor či Realme.

xiaomi redmi note neznamy smartfon
Zdroj: MyDrivers

Čo sa vnútorného hardvéru týka, zariadenie bude poháňané zatiaľ neznámym 8-jadrovým procesorom pri frekvencii 2,0 GHz. Sekundovať by mu malo 4 GB, 6 GB a v najvýkonnejšej verzii až 8 GB RAM, ako aj pamäť s kapacitou v rozmedzí od 64 GB do 256 GB.

Najväčším lákadlom má byť však už spomínaná batéria. Výrobcovi sa totižto podarilo do zariadenia vtesnať batériu s kapacitou až 6 000 mAh. Nabitie tak veľkej batérie však nebude úplnou hračkou, keďže k dispozícii bude „iba“ štandardné 22,5 W rýchle nabíjanie.

Dostupnosť ani finálne označenie smartfónu zatiaľ nepoznáme, no je dosť možné, že pôjde o ďalší prírastok v rodine zariadení Redmi Note. Veľký otáznik stále visí aj nad dostupnosťou v európskych končinách, keďže žiadne európske certifikácie zatiaľ neznačia príchod nového zariadenia.

Zdroj: MyDrivers

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre