SpravodajstvoXiaomi

Redmi Note 10: Xiaomi predstavuje najočakávanejšie smartfóny strednej triedy

Očakáva sa, že o smartfóny bude enormný záujem.

Na tento deň sme čakali už niekoľko týždňov, Xiaomi oficiálne predstavuje produktovú radu smartfónov Redmi Note 10. Ide vôbec o jednu z najžiadanejších produktových rád smartfónov z kuchyne Xiaomi. Na predstavenie smartfónov upozorňuje portál xmobile.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Redmi Note 10 Pro / Pro Max

Vôbec tým najvýkonnejším modelom z tejto produktovej rady, je zariadenie Redmi Note 10 Pro (pozn. redakcie: v Indii bol predstavený pod názvom 10 Pro Max). O smartfóne kludne môžeme povedať, že prepája najmodernejšie technológie s kategóriou dostupných smartfónov. Smartfón okrem unikátneho vzhľadu v súlade s dizajnových jazykom „Evol Design“, ponúka veľký 6,67“ AMOLED displej s rozlíšením FHD+ v kombinácií so 120Hz zobrazovacou frekvenciou. Okrem iného sa môže pochváliť vysokou svietivosťou 1200 nitov, či podporou HDR 10. Aby sme nezabudli, tak displej je pokrytý 5. generáciou ochranného sklíčka Gorilla Glass.

Prejdime však ku kamere, ktorá v posledných týždňoch získala mnoho pozornosti. Dôvodom je viacero únikov informácií, ktoré sa predstavením smartfónu potvrdili. Hlavný kamerový snímač, ISOCELL HM2, disponuje rozlíšením 108-megapixelov. Prichádza vo veľkosti 1/1,52 ″ s 0,7 μm pixelov a automatickým zaostrovaním Super-PD. Doplnený je ešte 8-megapixelový ultraširoký senzor, 5-megapixelový telemakro snímač, a 2-megapixelobý hĺbkový snímač.

Čo sa týka srdca smartfónu, tak to tvorí procesor Snapdragon 732G v kombinácii s 6, resp. 8GB RAM spolu s 128GB úložným priestorom. Čo mnohých bezpochyby poteší je, že zariadenie je dodávané s IR blasterom, ktorý nebýva štandardom v tejto cenovej kategórii smartfónov. V prípade batérie, zariadenie disponuje kapacitou 5020 mAh s podporou rýchleho nabíjania pri výkone 33W. Z pohľadu softwaru, smartfón je dodávaný s Androidom 11 v kombinácii s MIUI 12 nadstavbou.

Redmi Note 10S / Pro – zlatá stredná cesta

Druhým, hoci menej výkonným, ale stále zaujímavým smartfónom, je Note 10S (pozn. redakcie: v Indii bude dostupný pod názvom Note 10 Pro). Ten rovnako ponúka 6,67“ Super AMOLED displej so 120Hz zobrazovacou frekvenciou. Poháňaný bude už však procesorom Mediatek Helio G95, a nie procesorom od spoločnosti Qualcomm (pozn. redakcie: v Indii je poháňaný Snapdragonom 732G). Ďalší rozdiel v porovnaní s Pro verziou nájdeme v kamerovom module, kde hlavný 108-megapixelový snímač, bol nahradený 64-megapixelovým snímačom. Zvyšné snímače sú rovnakými. Zariadenie okrem iného disponuje batériou s kapacitou 5 000mAh, ako aj podporou rýchleho nabíjania pri výkone 33W.

Redmi Note 10 – najdostupnejší z produktovej rady

Tretím modelom, ktoré Xiaomi predstavilo, je Redmi Note 10. Čo je skvelou správou je, že aj v tomto prípade sa výrobca rozhodol zariadenie vybaviť AMOLED displejom. Bohužiaľ však, zariadenie už disponuje „len“ 60Hz displejom. Ale aj napriek tomu, nejde o žiadne katastrofálne hodnoty. 60Hz displeje v súčasnosti nájdeme aj vo viacerých vlajkových smartfónoch, napríklad v zariadení Poco F2 Pro.

Ďalšie rozdiely nájdeme ešte v prípade kamery. Hlavný kamerový snímač, Sony IMX 582,  sa totiž môže pochváliť „už len“ 48-megapixelovým rozlíšením. Kamera smartfónu je ďalej doplnená o 8-megapixelový širokouhlý snímač a 2-megapixelový hĺbkový snímač. Čo sa týka batérie, tak tá disponuje kapacitou 5 000mAh s podporou rýchleho nabíjania pri výkone 33W. Čo sa týka operačnej pamäte, tak zariadenie bude dostupné aj vo verzii 4GB. Smartfón okrem iného poháňa procesor Snapdragon 678.

Redmi Note 10 5G

Posledným zariadením, ktoré Xiaomi predstavilo, je Redmi Note 10 5G. Tento model je poháňaný procesorom MediaTek Dimensity 700 v kombinácii s 4GB RAM a 64GB/128GB úložným priestorom typu UFS 2.2, tak ako aj Note 10. Okrem iného sa môže pochváliť 90Hz AMOLED displejom o veľkosti 6,5“. Čo sa týka batérie, tak tá disponuje kapacitou 5 000mAh s podporou rýchleho nabíjania pri výkone 18W. Tento model smartfónu bol označený ako „herný“ pričom bol predstavený v spolupráci s hrou PUBG. Okrem iného sa môže pochváliť 48-megapixelovým hlavným kamerovým snímačom, ktorý je doplnený o hĺbkový a makro snímač.

Ako sa vám pozdávajú predstavené smartfóny? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Zariadenia by mali byť dostupné na trhu od apríla pričom cena smartfónov sa bude pohybovať niekde od úrovne ~199 až po ~329 dolárov v závislosti od modelu. Zároveň však treba dodať, že nejde o oficiálne komunikované ceny pre náš región, ale o globálne ceny. Inými slovami, cena sa bude mierne líšiť od trhu k trhu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close