Redmi má už čoskoro predstaviť veľmi vydarený model, takéto špecifikácie máme čakať! Bude sa páčiť určite aj vám!

Nový smartfón od Redmi má priniesť výkon podobný smartfónu Redmi Note 10 Pro, no lepšie špecifikácie. Pozrite sa, čo nás čaká.

Redmi Note 11
Zdroj: YouTube (Vy Vo Xuan)

Do predstavenia nových modelov z radov Redmi nám ostáva už len niekoľko dní. Čínska dcérska spoločnosť materského Xiaomi nám má už v stredu priniesť na globálny trh modely z radu Redmi Note 11, v certifikáciách sa však nečakane objavil nový špičkový model. Ten má mať celkom lákavé špecifikácie pre každého, kto obľubuje modely strednej triedy. Nepôjde tak o vlajkovú loď spoločnosti ale o model, ktorý by nás mohol potešiť s ohľadom na pomer cena / výkon. Informácie o tomto modeli nám prináša známa komunita Xiaomiui, ktorá uvádza, že zatiaľ ide len o čínsku verziu modelu. V každom prípade ide o vydarený model, ktorý by sa neskôr mohol objaviť i na našom trhu.

Nový model s výbavou podobnou tohtoročnému Redmi Note 10 Pro

Smartfóny z radu Redmi Note 10 boli skvelými smartfónmi, ktorým však napriek skvelej výbave niečo chýbalo. 5G konektivita sa dnes čoraz viac rozširuje a v minuloročnej sérii smartfónov sme mohli vidieť len jeden model s čipsetom, ktorý takéto pripojenie do novej siete umožňoval. Ten však nepatril medzi najlepšie vybavené modely, a tak mnohí siahli práve po smartfóne s prívlastkom Pro i napriek chýbajúcej podpore 5G pripojenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nové úniky z certifikácií však odhaľujú prítomnosť smartfónu, ktorý by mal priniesť podobnú výbavu, ako spomínaný Pro model. Veľkou výhodou tohto tajomného smartfónu by však mala byť konečne prítomnosť 5G konektivity za dostupnú cenu. Vo výbave by sa však mal objaviť napríklad 120Hz displej s priestrelom pre selfie kameru, 5000mAh batériu a dokonca až 67W nabíjanie. Certifikácia ďalej spomína zostavu troch snímačov kamery, NFC konektivitu pre bezkontaktné platby smartfónom a v neposlednom rade i čipset Snapdragon 690 5G. Tento čipset sa veľmi podobá staršiemu Snapdragonu 732G, ktorý môžeme nájsť v už spomínanom modeli Redmi Note 10 Pro. Jeho výhodou je však 5G pripojenie, čím o niečo zdvihne modelu atraktivitu.

Pôjde o smartfón z radu Note 11?

Model s označením 2201116SC sa v certifikáciách spája so značkou Redmi. Ako však už vidíme v kóde, ide o model určený pre Čínu, čo nám značí písmenko C na konci označenia. Nevylučuje sa však, že by v blízkej dobe mohol prísť i do Európy. Niektoré zdroje tipujú, že by malo ísť o smartfón z radu Redmi Note 11. Konkrétne sa rozprávame o modeli označenom ako Redmi Note 11 Pro 5G, ktorý sa nám zatiaľ nespájal so žiadnymi špecifikáciami. Táto uniknutá výbava však vyzerá viac než lákavo, najmä s ohľadom na nabíjanie a výdrž batérie.

Ďalšie informácie o nových smartfónoch by sme sa mali dozvedieť v dohľadnej dobe. Nezabudnime však podotknúť, že náš zdroj nevylučuje uvedenie na globálny trh pod názvom Poco X4 Pro 5G. Všetko z toho je však zatiaľ vo hviezdach, keďže modelový rad Redmi Note 11 bude opäť celkom komplikovaný.

Plánujete si kúpiť niektorý model z radu Redmi Note 11? A čo poviete na výbavu tohto modelu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre