SpravodajstvoXiaomi

Android 11 mieri do ďalšieho, hoci lacného, ale aj napriek tomu veľmi populárneho Redmi smartfónu!

Model Redmi 9 predstavený v júni minulého roku najnovšie dostáva Android 11 v rámci programu Mi Pilot.

Po odložení aktualizácie na Android 11 a odstránení niekoľkých funkcií z MIUI 12 sa model z nižšej triedy konečne dočkal aktualizácie. Pred troma mesiacmi sme vás informovali, že systém pre tento smartfón bude o niečo ľahší a keďže ide o lacnejšie smartfóny, pre ktoré sa najnovší operačný systém zle optimalizuje, oneskorí sa i príchod novej „jedenástky“. Portál Piunikaweb.com nás však teraz informuje, že niektorí majitelia tohto lacnejšieho smartfónu z rád Redmi už aktualizáciu evidujú, o ktorý model ide v tomto prípade?

Redmi 9 získava aktualizáciu

Model Redmi 9 predstavený v júni minulého roku a zatiaľ nezískal nástupcu s číslovkou desať. Smartfón bol predstavený s operačným systémom Android 10 upraveným nadstavbou MIUI 11 a zatiaľ čo si model užíva nadstavbu MIUI 12 už dlhšiu dobu, Android 11 bol doteraz v nedohľadne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mohol za to i problémový test systému v smartfóne, kedy u spoločnosti neprebiehalo testovanie podľa predstáv Xiaomi. Základný a zároveň najlepšie vybavený model zo série s názvom Redmi 9 sa však teraz konečne dočkal nového systému.

Nanešťastie však ide len o Mi Pilot testerskú verziu systému, i tak ide však o pokrok. Ak teraz systém pobeží ako má a fanúšikovia zapísaní v testerskom programe nezachytia väčšie chyby, čoskoro sa aktualizácia s názvom V12.0.1.0 RJCEUXM dostane i medzi širokú verejnosť.

Stále však ide o „odľahčený“ systém

Xiaomi sa s príchodom MIUI 12 rozhodlo, že nebude MIUI ako MIUI. Niektorí majitelia modelov tak získajú viac funkcií ako ostatní a čierneho petra získali lacnejšie smartfóny od Redmi. Spoločnosť tak chce zaistiť vyššiu stabilitu systému a priniesť majiteľom lacnejších modelov lepší používateľký zážitok.

Práve z tohto dôvodu neuvidíme v celej sérii Redmi 9 a základnom modeli Redmi Note 9 viaceré funkcie, ktoré si môžu užívať majitelia drahších smartfónov. Medzi ne patrí najmä Rozdelená obrazovka, Plávajúce aplikácie (Floating Windows) a Uzamknutie aplikácií v paneli s poslednými otvorenými. Zároveň však chce Xiaomi odoberať i možnosť nového Centra ovládania, to je však stále dostupné.

Vlastníte model Redmi 9? A tešíte sa na novú aktualizáciu, alebo vám Android 10 vyhovuje? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close