Redmi 10 príde s lepšou výbavou, ako sme očakávali! Pozrite sa na jeho špecifikácie

Redmi 10 sa pomaly chystá na svoje predstavenie a odhaľuje svoju výbavu. Nové modely budú lepšie vybavené než ich predchodca.

Xiaomi Redmi Logo
Zdroj: Vosveteit.sk

Nové smartfóny zo základnej série Redmi 10 už klopú na dvere a chystajú sa na svoju premiéru. Svedčia o tom i certifikácie smartfónov, ktoré odhaľujú postupne informácie o pripravovaných modeloch. Najnovšie sa ku nám dostali informácie o pamäťových konfiguráciách smartfónu a verzii operačného systému, no v súčasnosti o smartfónoch vieme povedať i viac. Informácie o FCC certifikácii nám priniesol portál Xiaomiadictos.com a ak zvažujete prechod zo staršieho modelu na novú „desiatku“, určite spravíte dobre.

Redmi 10 s vyššou pamäťou i najnovšou verziou systému

Všetkým z nás je jasné, že séria bude pozostávať z minimálne dvoch modelov. Informácie však zatiaľ vychádzajú len ohľadom základného Redmi 10, ktorý by mal byť najlepšie vybaveným smartfónom v sérii. A zatiaľ čo minuloročná séria s názvom Redmi 9 stále ponúkala pamäť RAM s veľkosťou 3GB a interné úložisko o veľkosti 32GB, tento rok sa tejto „zbytočnej“ verzie vzdá.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prečo zbytočnej? Pre mnohých je už táto verzia úložiska nedostačujúca a trendom je verzie úložiska zvyšovať. Najnižšou konfiguráciou smartfónu teda bude verzia 4+64GB, pričom k dispozícii bude i vyššia 6+64GB a 6+128GB. Budúcich majiteľov smartfónu tiež poteší verzia MIUI 12.5 postavená na systéme Android 11 priamo pri jeho kúpe.

Očakáva sa i lepšia výbava

V rámci úspory a možnosti priniesť smartfón medzi verejnosť za čo najnižšiu cenu rátame s čipsetom od spoločnosti MediaTek. V súčasnom modeli s názvom Redmi 9 sa nachádza MediaTek Helio G80, ktorý značí 4G konektivitu a výkon hodný dokonca strednej triedy. Redmi 10 by sa mal držať v stopách jeho predchodcu a priniesť obdobný výkon a taktiež „len“ 4G konektivitu.

Čo sa týka displeja, rátame s IPS LCD panelom s FHD+ rozlíšením a priestrelom v displeji. Minuloročné populárne smartfóny od Redmi priniesli len drop notch, ktorý zaberal viac miesta v displeji, šlo by teda o značný pokrok i keď zatiaľ nie v znamení AMOLED displeja.

Zvažujete kúpu nového smartfónu z radov Redmi? A aké vlastnosti smartfónu by ste ocenili vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre