SpravodajstvoTechnológie

reCHAPTCHA od Google  mala znamenať koniec spamu. Štvorica výskumníkov však ukázala ako je možné obísť tento systém do 6 sekúnd

reCHAPTCHA, antispamová ochrana s ktorou sa stretol hádam každý používateľ internetu. Tento inovatívny systém bol vytvorený spoločnosťou Google pred niekoľkými rokmi s cieľom zabrániť otravnému spamu. Fungoval na princípe, že rozlišoval reálnych ľudí od robotov, napríklad prostredníctvom opísania hesla z obrázku, pospájaním viacerých obrázkov do jedného a podobne.

unCaptcha je automatický systém, ktorý bol vytvorený štvoricou výskumníkov z University of Maryland (UM), ktorým sa podarilo odhaliť zraniteľnosť známej antispamovej ochrany reCHAPTCHA. Ich riešenie má pri obchádzaní algoritmu vytvoreného Google-om  úspešnosť 85%.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: vlastný

Nový systém sa nesústreďuje na obrázky a ich ďalšie spracovanie, ale na audio prostredníctvom ktorého sa dá tiež preukázať, že nie ste „robot“. Funguje na princípe stiahnutia audia z výzvy reCHAPTCHA, ktoré prevedie do 6 sekúnd do reči, následne ho odošle ako odpoveď pre Google servery.

Autori tohto nového automatického systému nahrali zdrojový kód na GitHub, kde je dostupný k stiahnutiu. Ich systém dokáže previesť text na reč v službách Bing Speech Recognition, IBM, Google Cloud, Google Speech Recognition, Sphinx, a  Wit-AI.

PS: tento systém sa dá obísť ešte ďalšími spôsobmi. Jeden z nich si môžete pozrieť nižšie vo videu.

Zdroj: GitHub

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close