RecenzieXiaomi

RECENZIA Xiaomi Mi Band 4: Xiaomi opäť ukazuje, že to vie

Xiaomi Mi Band 4 náramok nás milo prekvapil a to nielen svojou cenou, ale aj funkciami. Má však aj niekoľko chybičiek krásy.

Xiaomi Mi Band 4 je najnovším fitness náramkom z ponuky spoločnosti Xiaomi. Potenciálnych zákazníkov láka hlavne cenou a skvelými parametrami. Aký je však v skutočnosti? V recenzii nižšie sa dozviete všetko od notifikácií až po možnosti sledovania športových aktivít.

Xiaomi Mi Band 4

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Balenie Mi Band 4 náramku

Balenie Mi Band 4 náramku, tak ako aj u svojich predchodcoch ukrýva samotné zariadenie, vaničku na nabíjanie, remienok a niekoľko návodov, ktoré pravdepodobne nikdy neotvoríte. Inými slovami, balenie obsahuje len to najnutnejšie, hoci na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že bude ukrývať toho oveľa viac. Remienok je vyrobený z rovnakej gumy ako náramok mi Band 3. V podstate mu nemáme čo vyčítať, je jemný a príjemný na dotyk. Viacerých možno poteší skutočnosť, že ak vlastníte viacero gumených náramkov pre Mi Band 3, tak sú kompatibilné aj s Mi Band 4 náramkom.

recenzia Xiaomi Mi Band 4 obsah balenia
Zdroj: Vosveteit.sk

Hlavný rozdiel oproti Mi Band 3 náramku je v displeji

Hlavný rozdiel medzi Mi Band 4 náramkom a Mi Band 3 je v displeji. A to nielen po vizuálnej stránke. Mi Band 3 náramok má výrazne oblejšie hrany, zatiaľ čo Mi Band 4 má hrany viac „ostrejšie“. Druhý rozdiel a bezpochyby výraznejší je jeho farebný displej a rozlíšenie. Mi Band 4 disponuje totiž 0,94“ AMOLED displejom s rozlíšením 240 x 120 bodov a svietivosťou 400 nitov (displej je tak o 39,9 % väčší). Všetko by bolo super, až na tú čitateľnosť na priamom slnku. Tá opäť nie je žiadnou výhrou. Pri priamom slnečnom žiarení a pri slabšom jase na displeji nič neuvidíte. Našťastie sa dá jas zvýšiť, no to má dopad na výdrž batérie. O tom si však povieme neskôr.

Recenzia Xiaomi Mi Band 4 displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Mi Band 4 bohužiaľ nedisponuje funkciou Always On. Na druhej strane, Xiaomi vybavil fitness náramok citlivejším senzorom pohybu, ktorý zaktívni displej pri jeho otočení smerom k tvári. Funguje spoľahlivo a rýchlo.

Ponúka plno funkcionalít a šikovnú aplikáciu

Začnime asi tým, čo vlastne hodinky ponúkajú. Hodinky sami o sebe prešli aktualizáciou senzorov oproti Mi Band 3 náramku. Znamená to, že by mali byť schopné presnejšieho merania. Hodinky ponúkajú možnosť zaznamenávania 6 športových aktivít: Outoorový beh, Indoorový beh, Bicyklovanie, Chôdzu, Posilňovanie a Plávanie. Osobne nás prekvapila možnosť monitorovania posilňovania a dôvodom je, že túto funkciu neponúkajú ani oveľa drahšie hodinky Xiaomi Amazfit Stratos, ktoré sme testovali niekoľko mesiacov dozadu. Našli sme však jeden nedostatok. Počas cvičenia používame Bluetooth slúchadlá a v prípade monitorovania športovej aktivity neviete využiť možnosť prepínania hudby. Inými slovami, museli sme monitorovanie zastaviť a až potom sme mohli prepnúť skladbu na ďalšiu. Škoda, no na druhú stranu funkciu prepínania hudby sme využili aspoň v aute, kde sme po pripojení telefónu nemuseli piesne prepínať cez mobil, ale urobili sme tak prostredníctvom náramku (pozn. redakcie: novšie modely automobilov disponujú ovládacími prvkami priamo na volante, prípadne na displeji) . Vďaka tomu sme mali oči neustále na ceste.

Recenzia Xiaomi Mi Band 4 moznost prepinania hudby
Zdroj: Vosveteit.sk

Vráťme sa teraz k aplikácii (pozn. redakcie: Mi Fit). Tá je dostupná aj v slovenčine a ponúka veľmi intuitívne ovládanie. V rámci nej používatelia majú kompletný prehľad o svojich športových aktivitách, vrátane analýzy spánku, ktorú porovnáva s ostatnými používateľmi náramku a podobne. Milo nás prekvapilo, že Mi Fit aplikácia ponúka aj možnosť zmeny vzhľadu ciferníka. V samotnom náramku sme totiž našli len 3 varianty, ale po prelúskaní sa aplikáciou sme ich objavili desiatky. Náhľad, ako aplikácia vyzerá v praxi, si môžete pozrieť nižšie.

Ďalším a nie menej dôležitým senzorom je senzor určený na meranie srdcového tepu. Xiaomi hovorí, že tu došlo k jeho upgradu na novšiu verziu. My sme presnosť merania porovnávali s hodinkami Amazfit Stratos a EVOLVEO SportWatch M1S (pozn. redakcie: na smarthodinky EVOLVEO pripravujeme recenziu). Výsledok nás milo prekvapil, výsledky merania boli porovnateľné. Aby sme ešte nezabudli, Mi Band 4 náramok ponúka aj možnosť sledovania tepu vo viacerých časových frekvenciách, od jednej minúty až po 30 minút. Radi by sme vyzdvihli ešte funkciu Connected GPS (pozn. redakcie: Connected GPS je funkcia, pri ktorej náramok využíva GPS pripojeného zariadenia). Tu musíme povedať, že funguje skvele. Načítanie signálu prebieha do pár sekúnd.

recenzia Xiaomi Mi Band 4 senzor
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako je to so slovenčinou

Tak ako v prípade Mi Band 3, tak aj v prípade Mi Band 4 sa stretnete s problémom zobrazovania niektorých špeciálnych znakov (pozn. redakcie: mäkčene,..). Našťastie väčšina notifikácií chodí bez týchto znakov, takže to nie je až také dramatické. Ale ak by Vám to nedalo, tak aj s týmto problémom sa dá bojovať. Riešenia sa tu ponúkajú viaceré. Prvý spôsob je preinštalovanie softwaru (ROM), čo sa asi nebude chcieť každému alebo si počkať na update, ktorý vyrieši tento problém a tretí spôsob je použitie aplikácie Tools & Mi Band.

Výdrž batérie

Mi Band náramok máme aktuálne v redakcii necelý týždeň. Za tento čas sme ho využívali aktívne na dennej báze. V  priemere sme spotrebovali približne 4 až 6 % batérie denne. Inými slovami, výdrž batérie by mala dosiahnuť približne 15 až 20 dní.

Recenzia Xiaomi Mi Band bateria
Zdroj: Vosveteit.sk

Mi Band náramok sme si zakúpili v zahraničnom e-shope GearBest.com.

Xiaomi Mi Band 4

Ako na nás zapôsobil náramok?

Náramok nás milo prekvapil. Potešil nás hlavne o niečo väčší displej ako u svojho predchodcu a aj jeho ostrosť. Ďalej nás potešili senzory, možnosť ovládania hudby, možnosť zmeny vzhľadu ciferníka či nový štandard Bluetooth 5.0. Nepotešila nás slabšia čitateľnosť na priamom slnku, hoci aj tá sa oproti Mi Band 3 generácii náramku posunula o riadny kus dopredu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close