RECENZIA: Vyskúšali sme Bluetooth slúchadlá OneOdio A70. Čím nás nadchli, a čím zas sklamali?

Slúchadlá OneOdio A70 sú z pohľadu zvuku špičkovými a ťažko im nájsť v ich cenovej hladine konkurenciu. Pôsobia však lacným dojmom.

Zdroj: Vosveteit

Výrobca hudobných slúchadiel OneOdio oslavuje v roku 2021 päťročné výročie a postupne si razí cestu k širokej komunite hudobných fanúšikov, hudobníkov a dídžejov. Možno práve posledné dve kategórie sú trochu prekvapivé, ale na ich spomenutie máme dôvod. OneOdio A70 nás presvedčilo o tom, že to čínska firma myslí vážne.

Avšak poďme pekne po poriadku. Obsahom balenia slúchadiel pod označením A70 je okrem slúchadiel samotných, nabíjacieho kábla a pokynov aj audio kábel s jackmi 3,5 mm – 3,5 mm, ďalší audio kábel s jackom 3,5 mm zakončený už dnes v domácnosti menej typickým jackom 6,35 mm, pogumované vrecko a stojan na slúchadlá. Štítok na krabici hovorí, že slúchadlá majú predĺženú záruku na 2 roky a na jej získanie sa musíte zaregistrovať na oficiálnej webovej stránke. Na prednej strane škatule je obrázok slúchadiel a na zadnej strane sú technické špecifikácie a informácie o výrobcovi. K dispozícii je tiež telefónne číslo podpory, ktoré funguje 24 hodín 7 dní v týždni.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Technické údaje

  • Veľkosť reproduktorov v slúchadlách: 40 mm
  • Batéria: 950mAh
  • Plné nabitie:  2,5h – 3h
  • Výdrž batérie na Bluetooth prehrávaní: 50 hodín
  • Výdrž batérie pri telefonovaní: 48 hodín
  • Bezdrôtový dosah: cca 10m

Priložené vrecúško je vyrobené z mohutnej čiernej látky, ktorá je potiahnutým  vodoodpudivým gumovým poťahom, v strede s logom OneOdio. Dokonale poslúži na to, aby ste mohli prenášať vaše slúchadlá bez rizika poškrabania, napríklad v batohu, ale aj vo väčšej dámskej kabelke, plnej vecí.

Najdôležitejším bolo pri dizajnovaní pohodlie

Prvý pohľad na slúchadlá poteší všetkých milovníkov moderného dizajnu s nádychom retra. Tak na mňa pôsobilo najmä prevedenie, ktoré som na vlastných ušiach skúšal. Ide o strieborné slúchadlá s hnedými koženými prvkami. Samozrejme, o skutočnú kožu nejde. Je to syntetická napodobenina, na prvý pohľad vyzerajúca veľmi prirodzene a pekne. Keď uvidíte zazerajúceho vegána, tak ho môžete upozorniť na tento fakt. V každom prípade, prevedenie falošnej kože je realistické a na dotyk veľmi príjemné. Bol som neskutočne prekvapený, ako slúchadla pohodlne sedia na ušiach aj počas dlhej doby ich používania. Niečo takéto by som očakávali u prémiových značiek, avšak ani u nich to nie je samozrejmosť. S modelom A70 na hlave vydržíte doslova hodiny bez toho, aby sa vám začali potiť uši alebo by ste pociťovali inú formu diskomfortu.

OneOdio A70_recenzia_pohodlne k usiam_2
Zdroj: Vosveteit

Slúchadlá do uší sú mimoriadne pohodlné najmä vďaka pamäťovej pene. Vankúše sú veľké a takmer úplne zakrývajú ucho. Ich rozmery vo vnútornej časti sú približne 54 mm na 45 mm.

OneOdio A70_recenzia_pohodlne k usiam
Zdroj: Vosveteit

Hudbu môžete navyše počúvať len jedným uchom a druhé slúchadlo posunúť dozadu alebo dopredu na hlave. Šálky s vankúšmi sa dajú rotovať o 90 stupňov, vďaka čomu si pri každej príležitosti nájdete pohodlnú polohu. A aj vďaka pohyblivosti a zložiteľnosti ich viete poskladať do kompaktných rozmerov, aby zaberali minimum miesta pri prevoze, napríklad v batohu alebo kabelke.

OneOdio A70 sa predávajú navyše aj v iných farbách. Zaujímavý je čierny plast, v kombinácii so zlatou, ale aj čierna s červenou a kompletne čierne slúchadlá.

Skvelá cena OneOdio A70 vďaka kompromisu

Čo platí pre kvalitné prevedenie vankúšov, sa až tak netýka tela slúchadiel. Nemyslím tým, že by telo bolo nepohodlné, to určite nie. Avšak jeho spracovanie, pri pohľade z blízka, vyzerá lacno. Ak dáte niekomu slúchadlá do rúk, tak si ich rozhodne nepomýli s prémiovými značkami. Preto ak s nimi chcete ísť chytať zlatokopky alebo zlatokopov do obchodných centier, tak na to zabudnite.

OneOdio A70_recenzia
Zdroj: Vosveteit

Materiál slúchadiel, okrem kovového remeňa na nastavenie dĺžky vankúšov, je plast. Vďaka tomu dokázalo OneOdio zraziť cenu týchto inak výborných slúchadlách na približne 45 eur. Ak vám ide o pohodlie, zvuk a multifunkčnosť, tak naozaj nie je na čom váhať a po týchto slúchadlách siahnite. Ak vám ide o to, aby ste sa pýšili s prémiovo vyzerajúcimi slúchadlami, čítať ďalej nemusíte.

Pozrime sa na slúchadlá detailne

Ovládacie tlačidlá sú umiestnené na pravom pohári, s ich pomocou môžete: zapnúť/vypnúť slúchadlá, zastaviť a spustiť prehrávanie, zvýšiť alebo znížiť hlasitosť a tiež prepnúť skladbu na nasledujúcu alebo predchádzajúcu. Na tejto strane nájdete umiestnený aj 3,5mm audio jack s uzamykacím systémom. Použiť môžete len priložený kábel, ktorý podporuje tento systém. Po zasunutí jacku ho potočíte o 90 stupňov a vďaka tomu sa vám ani náhodou nevytiahne zo slúchadiel.

Na protiľahlej šálke je umiestnený micro usb na nabíjanie. Žiaľ, dnes už je štandardom typ C. Preto nám je trochu ľúto, že OneOdio sa pri tomto modely stále drží staršieho konektora a núti nás doma držať viacero nabíjacích káblov. Na tejto strane slúchadiel nájdete aj ďalší zvukový konektor, tentokrát pre jack o rozmere 6,35 mm.

OneOdio A70_recenzia_tlacidla ovladania
Zdroj: Vosveteit

Pomocou dodávaného univerzálneho kábla môžete k slúchadlám analogicky/káblovo pripojiť prakticky k akémukoľvek zariadeniu. 6,35 mm zapojte do slúchadiel a 3,5 mm do telefónu, tabletu, počítača alebo notebooku.

A ak pripojíte 3,5 mm k slúchadlám, potom 6,35 mm bude smerovať napríklad do zosilňovača, mixážneho pultu, mikrofónu alebo gitary. Preto sú tieto slúchadlá vhodné aj v hudobnom priemysle, kde sa stále vo veľkom využíva tento väčší jack.

A čo je dôležitejšie, môžete analógovo pripojiť aj druhé zariadenia. Áno, naraz môžete pripojiť až dve zariadenia a počúvať ich súčasne! OneOdio A70 sú označované aj ako dídžejské a preto možnosť počúvať zvuk z dvoch zariadení naraz dáva naozaj zmysel.

Zdieľajte hudbu s OneOdio A70

Úprimne, veľmi ma potešila technológia shareport – schopnosť zdieľať hudbu pomocou kábla do iných slúchadiel. To znamená, že hudbu prijímate a počúvate cez Bluetooth a zdieľate ju s niekým prostredníctvom kábla. A ak má druhý poslucháč rovnaké slúchadlá, môže zvuk zdieľať do tretích slúchadiel. Nemusí ísť samozrejme o rovnaký model alebo značku. Stačí sa 35mm jackom alebo 6,35 mm jackom pripojiť do OneOdio A70 a môžete si vychutnávať rovnakú hudbu.

Ako sú na tom lacné slúchadlá zvukovo?

Ak máte radi bohaté basy a zvýšené „svetlé“ výšky, potom OneOdio A70 oceníte. Tento zvuk sa už dlho stal mainstreamom medzi mladými ľuďmi, fanúšikmi klubovej a elektronickej hudby. Taktiež tučný basový zvuk pomáha dobre vyniknúť silným gitarovým riffom v rockových žánroch.

Ak sa práve učíte hrať na basu alebo začínate mixovať skladby pre hranie v nočnom klube, potom OneOdio A70 je váš model slúchadiel. Pre koho tieto slúchadlá rozhodne nie sú vhodné, sú poslucháči túžiaci po rovnomernom a vyváženom zvuku. 

Hlučné prostredie, žiadny problém

Pokiaľ ide o odhlučnenie okolia, tak ste opäť na správnej ceste. Slúchadlá skvelo izolujú. Samozrejme, čím je hudba tichšie, tým lepšie dokážete vnímať okolie. Avšak izolácia okolia je z mojich skúseností nadštandardná. V kancelárskom prostredí, kde sa rozprávajú kolegovia alebo v domácom prostredí, kedy vám partner počas home office nonstop púšťa televízor, tak splnia svoju úlohu na jednotku.

OneOdio A70_recenzia_vzhlad
Zdroj: Vosveteit

Rozhodne oceníte aj prítomnosť mikrofónu, ktorý vám dovolí napríklad telefonovanie. Avšak ide o ďalší prvok, kde máme pocit, že OneOdio trochu šetrilo. Z viacerých skúšok mám pocit, že zvuk v telefóne znie ako keby s vami človek so slúchadlami volal z jaskyne. Je taký odťažitý, ako keby ste mali slúchadlá od seba niekoľko metrov.

Záverom veľké ÁNO

V prvej chvíli, keď som dostal slúchadlá do rúk, tak sme o nich pochybovali. Plastové telo pôsobí málo dôveryhodne a lacno. Avšak nikde sa nič nehýbe, nikde nič neškrípa a nevrže. Od tohto momentu som bol stále milo prekvapený. 

Zvuk slúchadiel je naozaj pri rockovej a aj klubovej hudbe skvelý. Pohodlie, ktoré slúchadlá prinášajú, je neuveriteľné. Tak príjemné slúchadlá dostanete na uši len zriedkakedy. Za toto patrí výrobcovi OneOdio A70 obrovská pochvala.

Možnosť prepojiť slúchadlá s ďalšími alebo využiť 6,35 mm jack na pripojenie k zosilňovaču alebo gitare ocení každý hudobník.

A k tomu všetkému výdrž batérie pri počúvaní hudby na úrovni 50 hodín. To je niečo, čo nie je štandardom v tejto cenovej kategórii, hoci reálne sa mi podarilo dosiahnuť úroveň niekde okolo 35 až 40 hodín. Vo veľkej miere, koľko vám slúchadlá vydržia hrať na jedno nabitie, závisí od nastavenú hlasitosti a typu hudby.

Ak vás slúchadlá zaujali, tak ich nájdete v e-shope výrobcu, ktorý ponúka aktuálne zľavu vďaka kupónu „FSpecil15A70“.

Mimochodom, výrobca ponúka bezplatnú dopravu bez doplácania DPH, či CLA. Čerešničkou na torte je, že ak si kúpite dva kusy, tak druhé slúchadlá získate so zľavou 50%, ktorá sa vám aplikuje v košíku.

V každom prípade, za mňa patrí slúchadlám pri tejto cenovej hladine, jednoznačné ÁNO.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre