RecenzieSponzorovaný obsahSpravodajstvo

RECENZIA: Vyskúšali sme Bluetooth slúchadlá OneOdio A30 s aktívnym potláčaním okolitého šumu. Ako to dopadlo?

Vyskúšali sme slúchadlá jeden z aktuálne najinovatívnejších spoločnosti vo svojom odbore

Po dlhšej dobe nám do redakcie zavítali Bluetooth slúchadlá, tentokrát od značky OneOdio, konkrétne model A30. Hneď v úvode musím však povedať, že som od nich nemal veľké očakávania. Dôvodom je, že pre mňa ide o vcelku neznámu firmu. Musím však povedať, že ma v pozitívnom slova zmysle prekvapili. Doteraz som bol veľkým fanúšikom spoločnosti Tronsmart, ktorú pokladám za „Xiaomi“ vo svete slúchadiel – teda skvelý výkon v kombinácii s atraktívnou cenou. Po skúsenosti so značkou OneOdio, by som sa ju rovnako nebál prirovnať k Xiaomi.

Prvé prekvapenie, ktoré poteší hneď po rozbalení slúchadiel

Prvé prekvapenie, ktoré ma vskutku potešilo hneď po vybalení slúchadiel, bol stojan. Keď mám byť úprimný, ešte som sa s tým nestretol, že by výrobca pribalil k slúchadlám stojan, a to mi rukami prešlo za posledný rok viacero slúchadiel tohto typu. Okrem iného v rámci balenia bola aj spevnená taška s imitáciou kože, ktorá slúži na prenos slúchadiel, ktoré sú mimochodom veľmi skladnými. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
OneOdio A30_sluchadla a stojan
Zdroj: Vosveteit.sk

Samozrejme, v balení boli ešte samotné slúchadlá, nabíjací adaptér, redukcia na pripojenie slúchadiel pomocou 3.5mm výstupu, a niekoľko návodov, ktoré pravdepodobne nikdy neotvoríte. 

Dizajn slúchadiel patrí medzi lepšie

Z pohľadu konštrukcie, rovnako musím slúchadlá pochváliť. Hoci sú vyrobené z plastu, tak ide o tvrdený plast, ktorý vôbec nepôsobí lacno. Zaujímavosťou je, že samotné slúchadlá je možné otáčať okolo svojej osi. V praxi to znamená, že sa dokonalo vedia prispôsobiť tvaru hlavy. Zároveň musím povedať, že slúchadlá sú o niečo „tesnejšie“, čo na druhej strane nemusí byť každému po chuti. Našťastie vankúšiky okolo uší sú dostatočne mäkké, a preto slúchadlá nebolia na hlavne ani po niekoľkých hodinách nosenia, avšak je ich cítiť. Rovnako je zmäkčená aj horná časť slúchadiel na temene hlavy.  

Ovládanie slúchadiel

Slúchadlá disponujú hneď niekoľkými tlačidlami. Od ovládania hlasitosti, cez zapnutie slúchadiel, až po tlačidlo na potlačenie okolitého zvuku. Čo sa týka samotného ovládania, tak ako na každých iných slúchadlách – tlačidlom “+” pridávate hlasitosť a “-” uberáte. Pri dlhšom podržaní prepnete pesničku.  Čo mi chýbalo, bola možnosť posunutia  pesničky dopredu, napríklad o 10-20 sekúnd. Druhým dychom však treba dodať, že touto funkciou nedisponuje väčšina súčasných slúchadiel, škoda. 

OneOdio A30_ovladanie
Zdroj: Vosveteit.sk

Zároveň mi nedovolí nespomenúť, že na pravom slúchadle hneď vedľa zelenej diódy, môžete vidieť ovládanie ANC. Ide o špeciálny efekt redukcie šumu v rôznych scénach, ktorý redukuje až 90% drsných nízkych frekvencií a zvukov z prostredia. Pocitovo po zapnutí tejto funkcie, hoci zvuk je o niečo „robustnejším“, tak zároveň je aj ostrejším. Priznám sa, že túto funkciu som si veľmi obľúbil a defakto som ju počas testovania nevypol. Čo sa mi však nepáčilo bolo, že keď som vypol slúchadla a zabudol som vypnúť túto funkciu, tak sa mi cez noc vybila batéria. Hoci slúchadlá boli vypnutými, tak funkcia ako keby spotrebovávala energiu aj naďalej.

Výdrž batérie je excelentnou

Slúchadlá okrem iného disponujú veľkou 500mAh batériou, ktorú je možné dokonca nabiť pomocou technológie rýchleho nabíjania. Samotné nabitie trvá približne 2,5 hodiny. Čo sa týka výdrže, tak sa musím priznať, ani ma nenapadlo, že vypnutie, resp. zapnutie funkcie ANC môže mať významný vplyv na výdrž. Ako som vyššie spomínal, tak s touto funkciou som fungoval v podstate neustále, a preto neviem povedať, koľko reálne vydržia slúchadlá hrať, ak je funkcia vypnutou (výrobca udáva výdrž až do 30 hodín). Ja som reálne fungoval približne 2 dni po približne 9 hodín (počas pracovnej doby + cesta do práce/z práce) bez nabíjania. Inými slovami, presiahol som 2 pracovné dni počúvania hudby bez potreby ich nabíjania.  Výrobca deklaruje 20 hodín.

OneOdio A30 sluchadla
Zdroj: Vosveteit.sk

Aby som ešte nezabudol, tak slúchadlá využívajú technológiu Bluetooth 5.0. Tu musím opäť pochváliť kvalitu spojenia s externými zariadeniami (slúchadlá som využíval so smartfónom ZTE Axon 10 Pro a notebookom Xiaomi Mi Air 13). V oboch prípadoch som sa nestretol s výpadkami signálu okrem prípadov, kedy medzi mnou a zariadením bolo niekoľko stien. Bezproblémovo som však mohol bez väčších obmedzení počúvať hudbu vzdialený od počítača, ktorý bol v inej miestnosti. Pravdepodobne za tým stojí čip QCC3003 od spoločnosti Qualcomm, ktorý je navrhnutý pre čo najlepší bezdrôtový prenos zvuku.

Kvalita zvuku je nadpriemernou

Prejdime však ku kvalite zvuku. Posledné slúchadlá, ktoré som testoval, Tronsmart Glary, som vyhodnotil za nadpriemerné vo svojej cenovej kategórii (približne 30€). Hoci tieto slúchadlá sú raz tak drahé, tak rozdiel je skutočne citeľným. Otázkou teda  je, či sa oplatí priplatiť si. Tu musím povedať, že jednoznačne áno. Hoci pri slúchadlách Glary som písal, že zvuk je čistým a kvalitným, tak slúchadlá A30 ma presvedčili, že zvuk môže byť ešte viac čistejším a to aj v prípade hlasnejších tónov. Rovnako aj basy môžu byť viac bohatejšími. Musím tiež vydvihnúť, že dokážu skvelo odhlučniť okolitý zvuk, vďaka čomu vás nevyruší, ako hlasný kolega, tak aj brzdiaca električka niekoľko metrov od vás (čo môže byť niekedy na škodu).  Z pohľadu špecifikácií, slúchadlá OneOdio A30 disponujú 40mm meničmi, vďaka čomu som si vychutnal prudké, vyvážené basy a jasné ostré výšky. Tiež musím povedať, že som nezistil skreslenie zvuku  pri maximálnej hlasitosti. Avšak neodporúčam počúvať hudbu na najhlasnejšej úrovni pretože je tak silná, že by vám mohla poškodiť  uši. Tiež ma potešila prítomnosť mikrofónu s funkciou redukcie šumu. Mikrofón sám o sebe funguje dobre – je vás zreteľne a dostatočne hlasno počuť. 

OneOdio A30_menice
Zdroj: Vosveteit.sk

Cena a dostupnosť 

Slúchadlá nám zapožičal samotný výrobca, ktorý ich predáva za približne 70€. Aktuálne  ich cena je však výrazne nižšou prostredníctvom limitovaného kupónu “ FZA3035%„. 

OneOdio A30. Kupón na 35% zľavu: „FZA3035%“

Alternatívne slúchadlá, ktoré sú špecifikáciami veľmi podobné, sú OneOdio A10.  Rovnako tiež podporujú ANC funkciu, ktorá aktívne potláča okolitý šum, disponujú Bluetooth 5.0 technológiou, či obrovskou batériou. 

OneOdio A10

Aké sú slúchadlá OneOdio A30? 

Ak ste dočítali celú recenziu až sem, tak pravdepodobne už asi tušíte, aké bude moje hodnotenie. Slúchadlá sa mi náramne páčili. Skvelo držali na hlavne, a to aj pri športových aktivitách, rovnako sú skvelo skladnými, disponujú funkciou aktívneho potláčania zvuku, výdrž batérie po dobu 2 dní je jednoducho paráda, a kvalita zvuku je nadpriemernou. Osobne by som ešte váhal pri pohľade na špecifikácie slúchadiel OneOdio 10, či si nekúpiť tie, ale to len v prípade, ak by vypršala platnosť kupónu vyššie. V každom prípade slúchadlá môžem odporučiť. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close