RecenzieTechnológieZariadenia

RECENZIA: Bezdrôtové slúchadlá LAMAX NoiseComfort ANC. Kto z nich bude mať radosť, a koho sklamú?

Vyskúšali sme slúchadlá a povieme vám, aké sú ich silné a slabé stránky.

Bezdrôtové slúchadlá LAMAX NoiseComfort ANC vyzerajú pôsobivo a elegantne, navyše prichádzajú v štýlovo vyzerajúcom plastovom obale, ktorý vám ich ochráni. Slúchadlá som si mohol vyskúšať a pokúsim sa odpovedať na tú najdôležitejšiu otázku, akú si pravdepodobne kladiete: Sú tieto slúchadlá dobrou voľbou?

Technické špecifikácie

LAMAX NoiseComfort ANC prichádzajú s cestovným obalom, ktorý vyzerá štýlovo a hlavne pevne. Doňho si môžete slúchadlá uložiť v prípade, že idete na dlhú cestu. Okrem priestoru pre samotné slúchadlá je v púzdre aj priestor pre všetky káble, ktoré by ste mohli potrebovať a aj priestor pre konektor do lietadla, ktorý je samozrejme súčasťou balenia. Samotná konštrukcia slúchadiel pôsobí solídne a už pri prvom pohľade budili dojem, že naozaj vydržia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak sa rozhodnem vymeniť štuplové slúchadlá za sluchádla tohto typu, preferujem väčšie ušnice, ktoré by mi obalili celé ucho. V prípade LAMAX NoiseComfort ANC som bol najprv skeptický, no nakoniec mi sadli dobre aj vďaka mäkkej výplni. V tomto ohľade ale závisí hlavne na preferencii, či chcete, aby ušnice ucho zakryli celé, alebo sadli na ucho. Aj napriek tvaru sú pohodlné a na ušiach tlačiť nebudú.

LAMAX NoiseComfort ANC
Zdroj: vosveteit.sk

Slúchadlá prepojíte so smartfónom, či iným zariadením pomocou bezdrôtovej technológie Bluetooth 5.0, alebo pribaleným káblom s pozláteným koncom, čiže aj ak by sa vám batéria, ktorá má kapacitu 1050 mAh vybila, môžete ďalej slúchadlá bez problémov používať. Podotýkam, že batéria vydrží naozaj dlho. S technológiou tlmenia okolitého zvuku mi vydržali celý deň a vydržali dvakrát tak dlho, keď som tlmenie zvukov vypol. 

Slúchadlá je možné ovládať pomocou tlačidiel na ľavej a pravej ušnici. Na ľavej strane nájdete funkciu potlačenia zvukov, zatiaľ čo na tej pravej klasické tlačidlá na ovládanie hlasitosti, či prehrávania. Niektoré príkazy ovládate stlačením, iné zas podržaním tlačidla a v tomto smere je ovládanie veľmi intuitívne. 

Príliš silné basy

Slúchadlá sa nabíjajú pomocou konektora USB-C, ktoré je súčasťou balenia. V oblasti batérie vidím menší nedostatok a to ten, že tu nenájdete žiadny ukazovateľ batérie, ktorý by vás informoval o tom, koľko času vám ešte ostáva. Stalo sa mi teda, že som počúval hudbu a slúchadlá uprostred pesničky vypovedali službu. V tomto prípade ma ale zachránil pribalený kábel. Druhým dychom však treba povedať, že stav batérie si môžete pozrieť prostredníctvom smartfónu, ktorý ukazuje v sekcii Bluetooth aj stav nabitia.  Ale ako to už býva zvykom, tak častokrát si batériu zabudnete pozrieť a „sklame“ vás, keď to najmenej čakáte.

LAMAX NoiseComfort ANC
Zdroj: vosveteit.sk

Frekvenčný rozsah reproduktora je od 20 Hz až do 20 kHz a slúchadlá sú vybavené aj mikrofónom. Pri telefonáte sa ale druhá strana niekoľkokrát počula. Čo sa týka samotného zvuku, ten je naozaj kvalitný, avšak myslím, že sila slúchadiel sa ukrýva v počúvaní hudby. Pri počúvaní hovoreného slova sa prejavujú najmä vysoké basy. Pri práci, ktorou bolo v tomto prípade strihanie videa, slúchadlá pôsobili rušivo, skresľovali hlasy a po pár minútach som ich menil za iné.

Tu ich porovnám so slúchadlami značky Yenkee, konkrétne model SHADOW, ktoré majú rovnako ako LAMAX NoiseComfort ANC výrazné basy. Zatiaľ čo pri modeli SHADOW sú hlasy počuť normálne, slúchadlá LAMAX sa presúvajú do nižších polôh. Hlas je dunivý, zastretý a hoci dokážete rozumieť čo vám druhá strana (v prípade telefonátu) hovorí, pre mňa to pôsobilo naozaj rušivo a nedokázal som so slúchadlami telefonovať, či pracovať. 

Stvorené pre počúvanie hudby

Príjemné prekvapenie však nastalo, keď som prácu vymenili za oddych pri hudbe. Slúchadlá vám sprostredkujú príjemný zážitok pri počúvaní rockovej, alebo elektronickej hudby a verím, že zážitok nie je o nič slabší ani pri počúvaní iných žánrov. Tu sa výrazné basy prejavujú skôr pozitívne. Noise Canceling funguje slušne a dokáže odizolovať od okolia. Vďaka tomu je zážitok z počúvania ešte hlbší. 

Zároveň musím vyzdvihnúť oblasť, v ktorej slúchadlá excelujú, hoci môže ísť o oblasť, v ktorej sa nenájde úplne každý. Slúchadlá môžu potešiť hlavne muzikantov, ktorí žijú v byte a nemôžu mať gitarové kombo „na plné pecky“. Slúchadlá môžete pripojiť do komba pomocou pribaleného kábla s jackom a výsledný zvuk je naozaj dokonalý, hlavne keď je zapnutá funkcia Noise Canceling. V tomto ale opäť vychádza na povrch jeden jediný neduh slúchadiel a to je absencia ukazovateľa batérie. Slúchadlá vám bez problémov fungujú aj pripojené na kábli, no tlmenie okolitých zvukov už nie.

LAMAX NoiseComfort ANC
Zdroj: lamax-electronics.com

Oplatí sa?

Bezdrôtové slúchadlá LAMAX NoiseComfort ANC sú kvalitné slúchadlá, ktoré prinášajú kvalitný hudobný zážitok. Silné basy, ktoré sú pre tento model špecifické, vyniknú ak si na nich pustíte hudbu, avšak ak potrebujete slúchadlá na prácu, vhodnejší by pre vás mohol byť iný model. Ak je však vašou prácou hudba, LAMAX NoiseComfort ANC sú ideálnou voľbou.

Cena týchto slúchadiel sa pohybuje okolo 70€, čo je pomerne dosť, avšak za funkcie, ktoré dostanete je to primeraná cena. Slúchadlá lákajú hlavne dlhou výdržou batérie, Noise Canceling funkciou, ktorá tlmí okolité ruchy a kvalitným prehrávaním hudby. Slúchadlá majú naozaj silné basy, čo nie je dobré hlavne v prípade, ak by ste chceli využívať slúchadlá primárne v práci, alebo na telefonáty. Nemyslím si, že je to obrovské negatívum a v tomto smere závisí hlavne na subjektívnom názore osoby. Dá sa zvyknúť aj na prestrelené basy, no ak prichádzate od iného modelu, ktorý mal viac zvuky viac vyvážené, môže to byť drastický skok.

Napriek tomu sa do nich oplatí investovať. Slúchadlá som si zamiloval hlavne v spojení s gitarou a kombom, a to aj napriek tomu, že ich takýmto spôsobom môžem využívať len v prípade, že si ich pripojím káblom, no to už nie je chyba slúchadiel.

Plusy

+ Kvalitný dizajn

+ Pohodlnosť

+ Kvalita zvuku (pri počúvaní hudby)

+ Potláčanie okolitých ruchov

+ Cena

Mínusy

– Zvuk pri počúvaní hovoreného slova

– Mikrofón

– Nemá ukazovateľ batérie

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close