Technológie

Qualcomm a Facebook chcú spoločnými silami priniesť do veľkých miest vysokorýchlostné bezdrôtové internetové pripojenie

Spoločnosť Facebook nám ešte v roku 2016 predstavila na konferencii F8 pripravovanú technológiu s názvom Terregraph. Jedná sa o bezdrôtový prenosový systém s frekvenciou 60GHz, ktorý by vo veľkých mestách slúžil na prenos vysokorýchlostného internetu. Táto technológia má využívať už dnes dostupné komponenty a cloud na spracovávanie údajov, vďaka čomu sa pohybujú výrobné náklady na minime. Facebook ale len pred niekoľkými hodinami oznámil, že sa na tomto projekte bude spolupodieľať aj spoločnosť Qualcomm. Spoločnými silami chcú priniesť do miest vysokorýchlostné bezdrôtové internetové pripojenie už v druhej polovici roku 2019.

Rýchly internet pomôže vytvoriť nové príležitosti a posilní komunity

Súčasťou partnerstva medzi týmito dvomi spoločnosťami, bude vytvorenie multi-node bezdrôtového prenosového systému, ktorý bude založený na 60GHz technológii od Qualcommu. Konkrétnejšie, bude to kombinovaná technológia Terragraph od Facebooku s čipsetami QEC6438 a QCA6428 od spoločnosti Qualcomm.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Sme nadšení, že môžeme spolupracovať s Qualcomm Technologies, aby sme pokročili v zavádzaní technológií pre 802.11 a 802.11g 60GHz a vybudovali sme robustný ekosystém interoperabilných riešení založených na platforme Terragraph,“ povedal Yael Maguire, viceprezident pre pripojenie Facebook. „Cieľom Terragraphu je umožniť ľuďom žijúcim v mestských oblastiach prístup k vysokokvalitnému pripojeniu, ktoré môže pomôcť vytvoriť nové príležitosti a posilniť komunity.“

Projekt a samotná technológia vyzerá naozaj nádejne a sľubne, no praktického využitia a jej reálnych výsledkov sa dočkáme najskôr budúci rok. Spoločnosti sa ešte nevyjadrili, v akej oblasti budú danú technológiu testovať ako prvú, no zrejme bude implementovaná v niektorom z miest v USA.

Zdroj: Qualcomm, úvodný obrázok: Pexels.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close