SpravodajstvoTechnológieWindows 10 Mobile

Procesory Snapdragon 200 menia názov na Qualcomm Mobile. Tu je dôvod zmeny

Keď sa dnes povie Qualcomm procesor u mnohých to vyvolá pocit prémiovosti ako aj výkonnú hodného tých najnovších herných titulov, čo však nie je v každom prípade pravda.

Na stránkach spoločnosti sa môžete dočítať:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„V najbližších mesiacoch, Qualcomm Technologies príde so zmenami a aktualizáciou v označovaní produktovej línie, aby lepšie dokomunikovala hodnotu našej technológie a produktov pre našich zákazníkov ako koncových používateľov.  Jedna z prvých zmien bude ako aplikujeme značku Qualcomm Snapdragon.“

Spoločnosť Qualcomm preto zavádza nový názov pre procesory Snapdragon 200, ktoré po novom budú niesť označenie „Qualcomm Mobile“. Pričom názov „Snapdragon“ bude zachovaný, ale na druhej strane sa s ním stretneme len pri tých najvýkonnejších typoch (Snapdragon 835 Processor, Snapdragon 820 Processor,…). Dnes tieto procesory nájdeme napr. v zariadeniach ako sú Microsoft Lumia 950, Acer Jade Primo, HP Elite X3 a podobne.

„Do budúcna, len prémiové mobilné platformy budú označované ako Snapdragon, zatiaľ čo procesory zo série 200 budú pod značkou Qualcomm Mobile. Veríme, že prinesenie novej značky Qualcomm Mobile pomôže pri rozlišovaní low-end a high-end riešeniami pre mobilné platformy. Našim cieľom je vytvoriť prehľadnejšie očakávanie našich zákazníkov.“

Túto zmeny vnímame určite ako pozitívnu a na konci dňa by na ňu mal tak reagovať aj samotný zákazník. Totiž spoločnosť výrazne uľahčí hlavne menej skúsenejším používateľom rozoznávať výkon zariadenia, a tak aj výber zariadenia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close