Privítajme nového kráľa herných smartfónov – Xiaomi Shark Halo, prvý smartfón s 10GB RAM

Xiaom shark helo
Zdroj: produktová fotografia

Posledné dni či týždne v spojitosti so spoločnosťou Xiaomi môžeme sledovať zvýšenú mieru správ týkajúcich sa predstavenia smartfóny Xiaomi Mi Mix 3, ktorý by mal byť predstavený už zajtra. A preto dnešné predstavenie herného monštra – Xiaomi Shark Halo je pre mnohých veľkým prekvapením.

Xiaomi Shark Halo – je novým kráľom herných smartfónov

Dizajn zariadenia je oproti svojmu predchodcovi výrazne iný a to aj napriek tomu, že bol zachovaný pomer strán displeja 18:9. Novinkou sú tenšie rámčeky a symetrické kamery či zelený svietiaci pások lemujúci hrany zariadenia, ktorému je možné zmeniť farbu na škále 16.8 milióna farieb.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi black shark halo displej_2
Zdroj: produktová fotografia

Upgrade nastal aj po stránke hardwaru. Začnime však od displeja, ktorý má 6.01“ a tentokrát sa jedná o AMOLED panel s podporou SRGB pre širšiu paletu farieb, HDR a dokonca s podporou DCI-P3.

Xiaomi black shark halo displej
Zdroj: produktová fotografia

Pod „kapotou“ nájdeme rovnaký procesor ako pri prvej generácii herného smartfónu Xiaomi Shark. Rozdiel nastal v prípade veľkosti operačnej pamäte RAM, ktorá v tomto prípade má 10GB v kombinácii s 256GB úložným priestorom. Na trhu však bude dostupný smartfón aj vo verzii 6GB/128GB a 8GB/128GB. Smartfón sa ďalej chváli vodným chladením CPU, ktoré dokáže ochladiť procesor na úroveň 12°C a zvýšiť tepelnú efektívnosť až 20-násobne.

Xiaomi black shark halo vodne chladenie
Zdroj: produktová fotografia

Čo sa týka kamier tak Blach Shark Halo ponúka na zadnej strane zariadenia duálnu kameru s rozlíšením 12MP a 20MP. Pod nimi nájdeme skener odtlačkov prstov.

Xiaomi black shark halo zadna strana
Zdroj: produktová fotografia

Smartfón ďalej ponúka na prednej strane výstup pre stereo reproduktory, ktoré majú výrazne väčší otvor oproti svojmu predchodcovi. Reproduktory sa ďalej schvália podporou technológie Biso audio. Vo výsledku by to malo znamenať plynulejší a hlavne kvalitnejší zvuk. Zároveň smartfón disponuje až trojicou mikrofónov.

Z hľadiska softwaru nový Xiaomi Shark Halo disponuje vlastným Hráčskym štúdiom – pod ním si môžete predstaviť dedikovanú aplikáciu, ktorá umožňuje nastavenie CPU, zvuku a ďalších vlastností zariadenia. Ďalšou novinkou je Shark Time – funkcia využívajúca AI technológiu na zachytenie tých najlepších hráčskych výkonov, ktoré následne budete môcť zdieľať so svojimi priateľmi.

Xiaomi black shark halo herne studio
Zdroj: produktová fotografia

Xiaomi okrem nového smartfónu ohlásilo aj špeciálny Gamepad s dotykovou plochou a klasickými tlačidlami ovládania. Spolu s Gamepadom spoločnosť predstavila aj špeciálne puzdro so vstupmi pre nabíjanie audio, ktoré však primárne slúži na odvádzanie tepla.

Prejdime však k cene, ktorá zaujíma pravdepodobne každého záujemca o takýto kus hardwaru. Tá je nastavená na zhruba 460 $ v prípade tej najslabšej verzie. Za tú najvýkonnejšiu si záujemcovia priplatia ďalších 150 $. Smartfón by sa mal na pultoch predajní ocitnúť od 30. októbra.

Zdroj: Gimzochina.com

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre