Pripravuje sa Microsoft na znovuzrodenie smartfónov s Windowsom? Všetko tomu nasvedčuje

Zdroj: Surface Phone Italia

Hovorí sa, že dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš. Platí to však aj v prípade ak prídete s iným technologickým prístupom? Všetko nasvedčuje tomu, že Microsoft minimálne uvažuje ak nie plánuje vstúpiť opäť do sveta mobilných smartfónov. Tentokrát však už nie s Windows 10 Mobile, ale klasickým Windowsom. Tu je niekoľko dôvodov prečo sa to domnievame.

Univerzálna platforma ako budúcnosť smerovania?

Napíš raz a používaj na telefóne, počítači či tablete. Tak toto je jeden zo základných princípov, ktorý sa začal zavádzať spolu s príchodom Windows 10 Mobile. Nuž, mobilnému Windowsu viac menej odzvonilo, ale čo sa týka desktopovej verzie tak tá sa rozkvitá aj naďalej. Jedným z kľúčových prvkov, ktoré rozhodnú o úspechu je to či sa Microsoftu podarí túto univerzálnu platformu aj naďalej rozvíjať. Pri pohľade na rozrastajúcu sa ponuku obchodu Microsoft Store však môžeme hovoriť, že sa jej to darí, avšak primárne pre  Windows 10 zariadenia, resp. pre Xbox.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Windows Core OS alebo projekt Andromeda OS

Andromeda OS je kódovým označením pre Windows Core OS, ktorý má byť založený na dvoch hlavných „vrstvách“. Systém takzvaného „Used mode“ a „Kernel mode“, ktorý je v tomto prípade pre nás zaujímavejší. Vysvetlíme aj prečo. Kernel mode bude totiž zodpovedný za prepojenie hardwaru a operačného systému, vrátanie používateľského rozhrania. Druhým a nie menej významným bodom je podpora aplikácií. Vyššie sme spomínali, že Microsoftu sa relatívne darí plniť obchod novými titulmi, avšak prevažne pre Windows 10 zariadenia. Windows Core OS by mal podporovať Win32 aplikácie. Ak sa mu ho podarí dokončiť do funkčného stavu tak bude na pol ceste za úspechom.

Rozhranie Windows Core OS

CShell. Slovíčko, ktoré ste už pravdepodobne počuli viackrát. Jedná sa súčasť operačného systému Windows Core OS, ktoré má oveľa dôležitejší význam ako by sme na prvý pohľad mohlo zdať. Jedná sa totiž o funkciu, ktorá má prispôsobovať rozhranie systému v závislosti od rozlíšenia displeja. Inými slovami aj aplikácie, ktoré dnes nie sú univerzálne tak sa jedným šmahom ruky nimi stanú.

Nespočetné množstvo patentov. Dočkáme sa Surface Phone telefónu?

Niečo sa musí diať. Posledné mesiace sa výrazne zvýšila frekvencia patentov na rôzne typy zariadení. Môžeme byť svedkami zariadení s dvomi displejmi, „mini notebookami“ ktoré je možné premeniť v smartfón či vo viacerých patentových žiadostiach sa spomína operačný systém Andromeda OS. Inými slovami, Microsoft určite nespí na vavrínoch a niečo plánuje. Je však otázne čo presne a kedy. Na druhej strane je možno dobré, že Microsoft drží „bobríka mlčanlivosti“. Veď vieme čo sa udialo po nátlaku fanúšikov na uvoľnenie Windows 10 Mobile. Vypustili nedoladený operačný systém, ktorý potopil postupne celú a hlavne prosperujúcu platformu.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre