Spravodajstvo

Pripravovaná funkcia pre prehliadač Chrome opäť o čosi málo zúži priepasť medzi vašimi zariadeniami

Google pracuje na vylepšení funkcie zdieľania kariet v prehliadači Chrome medzi zariadeniami.

Google postavil Chrome ako medziplatformový internetový prehliadač, ktorý môžeme využívať, či už v počítačoch, tak aj na smartfónoch, ale aj na tabletoch. Zároveň, používatelia môžu naprieč všetkými zariadeniami synchronizovať údaje. Od prihlasovacích údajov až po históriu navštívených stránok. Najnovšie portál Androidpolice.com upozorňuje na to, že Google opäť o čosi prehlbuje komunikáciu internetového prehliadača naprieč zariadeniami.

Google ešte v roku 2019 predstavil pre prehliadač Chrome funkciu, ktorá umožňuje zdieľanie stránok naprieč zariadeniami. Táto funkcia je však vo veľkej miere závislou aj od operačného systému, ktorý máme nahraný v našich zariadeniach. Najnovšie sa objavila v ešte oficiálne neuvoľnenej verzii prehliadača funkcia „Send tab to self 2.0“, ktorú je možné aktivovať prostredníctvom vývojárskych nastavení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Efektívnejšie zdieľanie kariet naprieč prehliadačom Chrome medzi zariadeniami

Ako už z názvu plynie, tak ide o funkciu slúžiaci na zdieľanie kariet prostredníctvom prehliadača Chrome naprieč zariadeniami. Najnovšie sa však nespolieha na notifikačný systém operačného systému. Namiesto toho, ako môžete vidieť nižšie, potom ako odošlete notifikáciu do druhého zariadenia, tak vo vrchnej lište prehliadača sa vám zobrazí ikona zdieľanej karty. Potom, ako kliknete na ikonu zdieľania, tak sa vám otvorí zoznam zdieľaných kariet.

funkcia zdielania kariet_Chrome
Zdroj: Vosveteit

Nové riešenie na rozdiel od toho súčasné prináša hneď niekoľko výhod. Tou hlavnou je, že môžete ponechať odoslanú, resp. prijatú kartu dlhšiu dobu k dispozícii bez toho, aby ste sa báli, že bude „zasypanou“ radou ďalších upozornení, alebo rovno zmizne. Rovnako portál píše, že systém upozornení v prehliadači Chrome funguje nezávisle od nastavení upozornení operačného systému. V praxi to znamená, že ak máte napríklad v systéme Windows pozastavené notifikácie, tak to nebude mať vplyv na prijaté upozornenie v prehliadači Chrome.

Nová funkcia je aktuálne dostupnou vo verzii prehliadača Chrome Canary 93, kde je potrebné aktivovať funkciu v rámci vývojárskych nastavení chrome://flags – chrome://flags/#send-tab-to-self-v2.

Chrome Flags_nova funkcia zdielania kariet
Zdroj: Vosveteit
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close