SpravodajstvoXiaomi

Pripojí sa Xiaomi do exkluzívneho klubu výrobcov smartfónov, ktorí majú zariadenia so 120Hz obrazovkou?

V nastaveniach BETA verzie nadstavby MIUI 11 sa objavila možnosť prepnutia Hz displeja zo 60 na 120. Plánuje Xiaomi smartfón so 120Hz displejom?

Zvyšovanie obnovovacej frekvencie obrazovky sa zdá byť novým trendom v segmente vlajkových lodí. Prvým masovo dostupným zariadením s vysokou frekvenciou obnovovania obrazovky bolo zariadenie OnePlus 7 Pro, ktoré ponúklo 90Hz predný panel. Následne sa ku spoločnosti OnePlus pripojili aj ďalší výrobcovia ako sú napríklad Asus so zariadením Rog Phone 2 či spoločnosť Razer so zariadením Razer Phone, ktoré prišli až so 120Hz predným panelom. Posledným predstaveným smartfónom s nadštandarde  vysokou zobrazovacou frekvenciou je smartfón Reno Ace (90Hz), ktorý bol predstavený len 3 dni dozadu. Vyzerá to tak, medzi výrobcov, ktorí kladú dôraz na vysokú zobrazovaciu frekvenciu displejov by sa čoskoro mohla pripojiť aj spoločnosť Xiaomi.

Portál PhoneArena.com  prišiel s reportom, v ktorom poukazuje na nadstavbu MIUI 11 v BETA verzii, v rámci ktorej bola spatrená možnosť prepnutia zobrazovacej frekvencie displeja zo 60Hz na 120Hz. Možno z toho usudzovať, že spoločnosť Xiaomi minimálne uvažuje o tom, že by predstavila smartfón s tak vysokou zobrazovacou frekvenciou displeja. Zároveň používateľom chce ponechať možnosť manuálneho prepnutia do nižšej obnovujúcej sa frekvencie displeja. Používatelia tak budú mať na výber buď lepší zážitok z používania smartfónu alebo vyššiu výdrž batérie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zatiaľ sa spoločnosť bližšie k tejto téme nevyjadrila a ani oficiálne nepovedala či plánuje alebo neplánuje predstaviť smartfón s displejom s tak vysokou zobrazovacou frekvenciou. Inými slovami, na ďalšie informácie si budeme musieť ešte počkať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close