SpravodajstvoTechnológieWindows

Prioritné bezpečnostné aktualizácie pre Windows 10 ohrozujú používateľov Windows 7

Microsoft svojou politikou prioritných bezpečnostných aktualizácií pre Windows 10 vystavuje viacerých používateľov starších verzií Windowsu, hlavne však tých využívajúcich Windows 7 do nadmerného rizika. Dôvodom je to, že hoci Windows 10 v prípade nejakej hrozby dostane aktualizáciu v podstate bez odkladu narozdiel od starších verzií OS, kde Microsoft častokrát s aktualizáciou príde až po „funuse“. Tvrdí to jeden zo vyskúmníkov projektu „Project Zero“ zo spoločnosti Google, Jurczyka Mateusza, ktorý už viackrát našiel niekoľko slabých miest v operačnom systéme.

Jurczyka to vysvetľuje tým, že hoci Microsoft reaguje relatívne promptne na bezpečnostné chyby vo Windows 10, tak pri starších verziách to tak nie je.  Totiž, obe verzie operačného systému obsahujú podobný kód, a tým, že Windows 7 býva aktualizovaný s výrazným oneskorením tak dáva potenciálnym hackerom oveľa viac času na analýzu kódu obsiahnutého v aktualizáciách pre Windows 10. Tieto znalosti následne môžu využiť pri obchádzaní záplat pre staršie verzie Windowsu. Inými slovami, keď Microsoft vydá bezpečnostnú aktualizáciu pre Windows 7, tak už v tom čase je častokrát „prekonaná“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najhoršie na tom však je, že podľa aktuálnych dát Windows 7 používateľov je stále enormné množstvo, ktoré sa pohybuje stále nad úrovňou 40%.

Akú verziu operačného systému vo svojom PC máte vy?

Zdroj: ZDnet

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close