Spravodajstvo

Priemerný životný cyklus smartfónov je 33 mesiacov. Apple a Samsung telefóny však meníme skôr

Priemerný životný cyklus smartfónov podľa Strategy Analytics je 33 mesiacov. Dôvodom predlžovania životnosti je nedostatok inovácií a cena.

Viete aký je priemerný životný cyklus smartfónov, ktoré používame? Štúdia, na ktorú upozorňuje portál venturebeat.com  hovorí, že smartfóny v priemere meníme každých 33 mesiacov.

Štatistiky teda hovoria, že smartfóny používame v  priemere 3 roky. Nie je to však tak pri každej značke. V prípade smartfónov od spoločnosti Apple, používatelia obmieňajú zariadenie každých 18 mesiacov. V prípade telefónov Samsung je to ešte o niečo menej, 16.5 mesiaca.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

David Kerr, senior viceprezident spoločnosti Strategy Analytics, poznamenal: „Operátori a výrobcovia smartfónov čelia výraznej zotrvačnosti používania smartfónov, pretože spotrebitelia vnímajú klesajúcu inováciu alebo marginálnu pridanú hodnotu v nasledujúcich generáciách vlajkových zariadení. Zároveň sa predajcovia snažia o ziskovosť, keď ceny smartfónov stúpajú smerom k a nad 1 000 dolárov.“

Štúdia ďalej hovorí, že najväčšiu lojalitu zákazníkov, ktorí so opäť kúpia telefón rovnakej značky majú práve zákazníci Samsungu a Apple, niečo viac ako 70%. Ďalším zistením je, že čoraz dôležitým faktorom pri výbere nového smartfónu je fotoaparát, a  to najme v prípade žien a „Z“ generácie (pozn. redakcie: za „Z“ generáciu sa označujú mileniáli, teda deti narodené v rokoch 1990 až 1995). Práve v  oblasti kvality kamery podľa štúdie spoločnosti, piatria Apple a Samsung  medzi najinovatívnejšie spoločnosti na trhu. Možno aj to prispieva k rýchlejšej výmene smartfónu, ako je priemer.


*Štúdia robená spoločnosťou Strategy Analytics bola realizovaná na vzorke 2.500 používateľov smartfónov vo veku od 18 do 64 rokov, ktorí tvorili reprezentatívnu vzorku Američanov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close