Pridajte si tento praktický panel do vašej notifikačnej roletky vo vašom Xiaomi: Túto možnosť si isto zamilujete!

Panel optimalizácie vášho smartfónu je skvelým pomocníkom pre udržiavanie vášho zariadenia v kondícii. Takto jednoducho ho aktivujete.

Centrum ovládania Xiaomi
Zdroj: YouTube.com (Digital Sphere)

Nadstavba MIUI od Xiaomi je produktom, na ktorý je spoločnosť najviac pyšná. Určite tomu rozumieme, pretože ide o naozaj vydarenú úpravu systému Android, ktorá v sebe skrýva množstvo funkcií a skratiek, ktoré vedia používanie smartfónu oveľa zjednodušiť. Množstvo funkcií je v systéme tak dobre skrytých, že vám isto spraví radosť, keď na niečo užitočné náhodou natrafíte. Medzi takéto funkcie určite patrí i tento panel s funkciami pre optimalizáciu vášho smartfónu, ktorého aktivácia sa skrýva v aplikácii Zabezpečenie. Na čo takýto panel slúži a prečo by ste ho mali chcieť vo vašej notifikačnej roletke aj vy? Pozrite sa na to spolu s nami!

Čo všetko tento panel skrýva a prečo by ste ho mali mať aktívny?

Panel s funkciami pre optimalizáciu smartfónu je skvelým pomocníkom pre vás, ak sa snažíte udržať vaše zariadenie vo skvelej kondícii. Skrýva v sebe napríklad možnosť čistenia vašej RAM, ktoré dokáže pomôcť najmä vo chvíli, keď sa vám zdá váš smartfón spomalený či zasekaný. Ukazuje taktiež aktuálnu situáciu vašej pamäte RAM, teda na koľko precent je aktuálne vyťažená.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Druhou skvelou funkciou je indikátor zaplnenia vašej pamäte, resp. odpadu v nej. Nie každému sa chce pravidelne kontrolovať, koľko megabajtov či dokonca gigabajtov interného úložiska mu zaberá odpad. Na toto taktiež slúži náš panel, ktorý vás o tom informuje a ponúkne vám čistenie.

Treťou funkciou panelu je ukazateľ stavu batérie. Tento indikátor vám skvele padne najmä vtedy, keď využívate vo vašej notifikačnej lište indikátor batérie bez skutočného nápisu s percentami a ukazuje sa vám tam len grafický indikátor stavu batérie.

Ako túto funkciu aktivovať?

Ako sme už spomínali, multifunkčný panel sa skrýva v aplikácii Zabezpečenie. Dostaneme sa k nemu jednoducho, no málokto svoj voľný čas trávi prechádzaním tejto aplikácie, preto by sa ľahko mohlo stať, že si túto skvelú funkciu jednoducho nevšimnete. K panelu sa dostanete nasledovne.

  • Otvorte aplikáciu Zabezpečenie
  • V pravom hornom rohu klepnite na ikonu nastavení
  • Aktivujte funkciu Zobraziť menu v notifikačnej roletke

Tak čo, podarilo sa? Veríme, že táto funkcia vám bude skvelým pomocníkom pri udržiavaní vášho zariadenia v dobrej kondícii a nestane sa vám, že by jeho výkon bol obmedzený vyťaženou pamäťou RAM či množstvom odpadu vo vašom internom úložisku.

Poznali ste túto funkciu i predtým? A ako často čistíte pamäť vášho smartfónu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre