Prehliadač Edge dostane do vienka VPN službu, odhaľuje stránka podpory Microsoftu

Microsoft pridal do prehliadača funkciu VPN. Zatiaľ je dostupnou pre vývojársku verziu prehliadača. Dostupnou je pre všetkých s účtom Microsoftu.

Microsoft Edge
Zdroj: Microsoft

Vývojári z Microsoftu neustále pracujú na vylepšovaní prehliadača Edge, po ktorom siaha čoraz viac používateľov. Zdá sa, že čoskoro v prehliadači Edge pribudne ďalšia žiadaná funkciu, ktorá je dnes dostupnou v konkurenčnej Opere, odhaľuje stránka podpory spoločnosti. Ide konkrétne o funkciu VPN.

Čo je to VPN?

Pre tých, ktorí nevedia, tak VPN je službou, ktorá umožňuje používateľom schovať svoju identitu na internete. Funguje tým spôsobom, že zmení IP adresu používateľa a presmeruje komunikáciu na internete cez servery tretej strany. Znamená to, že vašu aktivitu nie je schopný sledovať váš poskytovateľ internetu, internetová stránka, ale ani iná tretia strana.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

VPN služby sa stávajú čoraz populárnejšími službami a to najmä z dôvodu čoraz častejšej prítomnosti sledovačov na internete, ktoré sú schopné profilovať používateľov. Jedným z prehliadačov, ktorý ponúka vstavanú VPN, je internetový prehliadač Opera. Zdá sa, že k nemu už čoskoro pribudne aj Microsoft Edge.

Na stránkach podpory prehliadača Edge pribudla stránka, na ktorej sa dočítame, že Microsoft pridal do prehliadača funkciu VPN od známej platformy Cloudflare. Treba ale povedať, že táto funkcia je aktuálne dostupnou len vo vývojárskej verzii prehliadača.

Rovnako treba spomenúť, že funkcia nie je neobmedzenou, bohužiaľ. Microsoft prezrádza, že každý používateľ s účtom Microsoft má k dispozícii 1 GB dát bezodplatne. Pre lepšiu ilustráciu, ide o objem dát, ktorý prenesiete približne za jeden a pol hodiny sledovaním videá pri vysokom rozlíšení. Na druhej strane, ak budete chcieť pristupovať k rôznym službám, ktoré nie sú u nás dostupné a zároveň nepôjde o audiovizuálny obsah, tak bezplatný objem dát vám vydrží dlhšie.

Používateľ sa k funkcii môže dostať prostredníctvom Nastavení prehliadača.

VPN Microsoft Edge
Zdroj: Microsoft

Dovoľte nám, dať vám pri tejto príležitosti do pozornosti recenziu služby NordVPN, ktorú sme nedávno priniesli.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre