SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Prehľad noviniek v aktualizácii na Windows 10 Mobile

Po niekoľkomesačnom čakaní sa majitelia smartfónov  s operačným systémom Windows Phone 8.1 dočkali a Microsoft vydal oficiálnu aktualizáciu na svoje Windows Phone zariadenia. Reč je o veľkej aktualizácii na Windows 10 Mobile,  ktorá je často označovaná ako kľúčová, keďže od jej úspešnosti závisí budúcnosť Windows Mobile zariadení. Aký je však jej reálny prínos a aké novinky prináša? Tie hlavné si zhrnieme v najbližších riadkoch.

Windows Hello

Služba Windows Hello, fungujúca na princípe skenovania očnej dúhovky, sa dočkala podpory na všetky zariadenia, ktoré tento snímač ponúkajú. Momentálne túto funkciu nájdeme vo vlajkových lodiach od Microsoftu. Konkrétne ide o zariadenia Lumia 950 a Lumia 950 XL.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Široké možnosti personalizácie plochy štart

Možnosť vložiť fotografiu ako pozadie dlaždíc dlaždice alebo priamo na ne. Zmena farby dlaždíc, priesvitnosti či rozloženia.

Podpora režimu Continuum

Jedna z hlavných funkcii a ťahákov Mobilných Windows 10. Continuum dokáže zo smartfónu urobiť „vreckový PC“, stačí ho cez dokovaciu stanicu alebo technológiu Miracast prepojiť s externou obrazovkou.  Pre použitie tejto funkcie je ale potrebné mať v smartfóne jeden z podporovaných procesorov : Snapdragon 820, 810,808 alebo 617.

Vylepšenie Cortany

Cortana dokáže napísať správu či email, pripomenúť udalosti v kalendári alebo hlasovo nastaviť budík. Okrem toho Vám povie aké bude zajtra počasie, alebo vás pobaví vtipom. Hlasová asistentka od Microsoftu však stále nie je dostupná pre náš región.

Microsoft Egde

Prehliadač pripravený priamo pre Windows 10. Ponúka množstvo šikovných funkcií,  ako je úprava stránky do režimu „na čítanie“, ukladanie článkov na neskôr alebo nočný režim.

Klávesnica

Klávesnica Swype je dynamická  a môžete ju presúvať kdekoľvek po obrazovke. Podporuje zadávanie textu ťahom a ponúka trackpad, ktorý oceníte najmä pri práci s dlhším textom.

Notifikačné centrum

Asi najvýraznejšou zmenou (určite jednou z najpozitívnejších) je vylepšené notifikačné centrum. V základe ponúka  4-5 rýchlych prepínačov, ktoré sú ľubovoľne voliteľné. Jedným dotykom môžete vyrolovať  ďalšie prepínače, ktoré si takisto môžete upraviť podľa toho ako Vám to vyhovuje. Priamo z notifikačného centra viete reagovať na správy SMS alebo správy z Messengera.

Toto bol prehľad najzásadnejších zmien Windows 10 Mobile oproti Windows Phone 8.1, ktoré priniesla aktualizácia. Aktualizácia je momentálne dostupná pre 24 mobilných zariadení s operačným systémom Windows Phone 8.1.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close