Predstavený je už aj smartfón Redmi Note 8 Pro. Ponúka viacero vylepšení oproti Note 8 verzii

Xiaomi predstavuje smartfón Redmi Note 8 Pro. Prichádza s viacerými vylepšeniami oproti Redmi Note 8 verzii smartfónu.

Redmi Note 8 Pro je predstaveny
Via Gizmochina.com

Spoločnosť Xiaomi dnes v  skorých ranných hodinách predstavila smartfón Redmi Note 8, a práve pred niekoľkými chvíľami bol predstavený aj smartfón Redmi Note 8 Pro. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com.

Redmi Note 8 Pro

Redmi Note 8 Pro oproti svojej menej výkonnej dvojičke prichádza s  niekoľkými vylepšeniami. Jedným z nich je napríklad IP52 certifikácia. Znamená to, že telefón je odolný voči náhodnému ošpliechaniu vodou vniknutím prachu. Začnime však pekne od začiatku. Smartfón ponúka 6,53“ IPS LCD displej s roslíšením 2340 x 1080 bodov, ktorý disponuje TUV RHeinland certifikáciou (pozn. redakcie: TUV chráni používateľov pred modrými lúčmi, ktoré vyžarujú displeje). Displej, tak ako v prípade Note 8 verzie zariadenia, je pokrytý krycím sklíčkom Gorilla Glass 5. Predná strana zariadenia je však o niečo málo viac vyplnená  displejom. Zatiaľ čo Redmi Note 8 ponúka na prednej strane pokrytie displejom na úrovni 90%, tak v prípade Pro verzia to je 91,4%.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Redmi Note 8 Pro predstavenie_2
Zdroj: Youtube (TechBar)

Tak ako bolo medializované, tak srdce smartfónu tvorí herný procesor od spoločnosti Mediatek, konkrétne Helio G90T, ktorý je doplnený 6GB/8GB RAM v  kombinácii so 64GB/128Gb úložným priestorom. Upgrade prišiel aj v  podobe kamery. Na rozdiel od Note 8 verzie zariadenia, Pro ponúka nie 48-megapixelový hlavný snímač, ale 64-megapixelový (ISOCELL Bright GW1) s clonou f/1.7. Doplnený je o ultra široký snímač s rozlíšením 8-megapixelov, 2-megapixelový macro snímač (pozn. redakcie: ktorý dokáže zaostriť na objekt vzdialený už od 2-centrimetrov) a 2-megapixelový hĺbkový snímač. Hlavný snímač dokáže zachytiť fotografiu s  rozlíšením 9248 x 6936 bodov  a natáčať super-slow motion videá pri 960fps. Predná kamera disponuje snímačom s rozlíšením 20-megapixelov.

Redmi Note 8 Pro_2
Zdroj: produktová fotografia

Smartfón je poháňaný batériou s kapacitou 4,500 mAh, ktorú je možné nabiť pomocou technológie rýchleho nabíjania do 18W. Telefón je zároveň vybavený vodným chladením, ktoré ocenia hráči mobilných hier. Telefón dokáže schladiť približne o  4 až 6 stupňov. Antény telefónu sú inteligentne usporiadané vo vnútri telefónu tak, aby nebránili signálom, keď je držaní pri hraní hier v režime na šírku. Poslednou vychytávkou je schopnosť prepínania medzi WiFi a 4G, v závislosti od sily signálu.

Redmi Note 8 Pro_bateria
Zdroj: Youtube (TechBar)

Smartfón disponuje ďalej herným režimom Game Turbo 2.0 a  technológiou HyperEngine od Mediateku (pozn. redakcie: MediaTek HyperEngine zaisťuje, že vstup dotykového displeja je spoľahlivo a presne snímaný bez oneskorenia a že herný svet je prúdený a vykreslený rýchlo a plynulo). Smartfón je ďalej vybavený USB Type – C rozhraním, NFC technológiou, IR senzorom, 4G VoLTE, GPS a  nechýba samozrejme 3,5 jack.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre