Predaj Windows smartfónov klesol. Darilo sa hlavne Androidu

Zdroj: vlastný

Už viacero krát sme písali, že Windows Phone dosiahol svoje dno, ale vyzerá to tak, že sa dá ísť ešte nižšie.

Nezávislá agentúra Kantar, ktorá prináša v pravidelných intervaloch reporty z viacerých oblastí vypustila jeden, ktorý zaujme hlavne fanúšikov smartfónov. Totiž v rámci najnovšej analýzy sa pozrela na kĺb predajnosti jednotlivých smartfónov podľa operačného systému (medzi mesačné porovnanie), poďme sa pozrieť na výsledky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prvé porovnanie poukazuje na predaj jednotlivých smartfónov podľa operačného systému v USA, kde sa najlepšie darilo „domácemu“ iOS, ktorý rástol zhruba 4%. Čo sa týka Androidu tak ten zaznamenal pokles o 3% body, Windows Phone poklesol o 0,9% bodu, vďaka čomu dosiahol podiel na predaji smartfónov o veľkosti 1,7%.

Zdroj: Kantar

Čo sa týka európskych trhov, tak tam sa Windows platforme nedarilo o nič lepšie. Ako môžete vidieť nižšie, tak v rámci Veľkej Británie platforma sa výrazne prepadla, o 4,1% bodu v medzi ročnom porovnaní na 2,1% trhový podiel.

Zdroj: Kantar

Inak to nebolo ani vo Francúzsku, kde predaje Windows smartfónov poklesli o rovných 5%.

Zdroj: Kantar

Nemecko, kedysi bašta Windows platformy v Európe zaznamenala rovnako medziročný pokles predajnosti smartfónov, kde prepad bol o veľkosti 3,3%.

Zdroj: Kantar

Rovnaký trend predajnosti Windows smartfónov je aj v Taliansku, kde sa platforma ešte drží na relatívne „peknej“ hodnote 4,3%.

Zdroj: Kantar

Najhoršie na tom je Španielsko, kde predaj Windows smartfónov je najslabší. Z dát totiž vyplýva, že len  0,2% smartfónov  v krajine sa predá s operačným systémom od Microsoftu.

Zdroj: Kantar

Ako je to s Vami, prechádzali ste na inú platformu aj vy?

Zdroj: Kantar, vlastný (obrázok)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre