Spravodajstvo

Práca snov? Tesla hľadá človeka, ktorý bude na sociálnych sieťach „ochraňovať“ Elona Muska

Tesla hľadá človeka, ktorý bude primárne brániť šéfa spoločnosti

Sociálne siete sú fenoménom, ktorý má dve tváre. Jednou z nich je slušná komunikácia, a druhá je o niečo tvrdšou a konfliktnejšou. A práve s touto druhou tvárou sa chce vysporiadať spoločnosť Tesla v súvislosti so svojim šéfom, Elonom Muskom.

Tesla hľadá človeka, ktorý bude „riešiť eskaláciu konfliktov“

Spoločnosť Tesla zverejnila ponuku na pracovný inzerát, v ktorom hľadá človeka, ktorý bude „riešiť eskaláciu sociálnych médií zameranú na generálneho riaditeľa“. Na tému upozorňuje portál futurism.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Inými slovami, Tesla hľadá človeka, ktorý bude riešiť nahnevaných zákazníkov (prípadne aj vo všeobecnosti nahnevaných ľudí?) so sústredením na to, aby chránil svojho šéfa, Elona Muska. 

Ide o vcelku zaujímavý krok spoločnosti. Dôvodom je, že Tesla sa v minulosti rozhodla pustiť k vode svoje mediálne oddelenie. Na druhej strane bola však posilnená aktivita Elona Muska, ktorý sa rozhodol, že bude vo zvýšenej miere interagovať s médiami. Otázkou tak je, ľutuje dnes Tesla svoje rozhodnutie? 

Bude to neľahká práca

Nový špecialista na komunikáciu bude mať zaisto náročnú prácu. Dôvodom je Muskova nepredvídateľnosť, čo sa týka komunikácie. Za spomenutie napríklad stoja kontroverzné statusy ohľadne aktuálne prebiehajúce pandémie, ktorú vo všeobecnosti zľahčoval. Rovnako v minulosti pomocou niekoľkých statusov znížil hodnotu akcií spoločnosti, kedy napísal, že sa mu cena zdá privysokou. Jeho statusy v minulosti dokonca vyústili v to, že mu bola obmedzená možnosť zdieľania statusov v súvislosti s akciami spoločnosti zo strany úradov.

V každom prípade, nový človek bude mať čo robiť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close