Pozrite si týchto 5 mýtov o batériách v smartfónoch, ktorým mnohí z nás mylne veria
Pozrite si týchto 5 mýtov o batériách, ktorým mnohí z nás mylne veria, že im dokážu predĺžiť životnosť batérie v smartfóne.
Batérie v našich smartfónoch sú častokrát omieľanou témou a to hlavne v spojitosti s ich výdržou. Dodnes, viacero z nás verí rôznym informáciám, ktoré by mali zvýšiť jej výdrž, alebo naopak, mali by ju znižovať. My sme si pre vás pripravili 5 mýtov, ktorým častokrát veríme, ale v skutočnosti nemajú takmer žiaden vplyv na jej životnosť.
Najčastejšie mýty týkajúce sa batérií
Zatvorenie aplikácie vám nezvýši výdrž
Mnohí z nás po tom, ako skončia s aplikáciou pracovať, tak ju následne kompletne vypnú s domnienkou, že tak predlžia životnosť batérie. V skutočnosti je to však úplne inak, fyzické vypnutie aplikácie vôbec nešetrí batériu. Totiž, ako opustíte rozhranie aplikácie a prejdete na plochu, tak aplikácia prechádza do špeciálneho režimu, ktorý môžeme prirovnať k „zamrznutia“ – aplikácia v tomto režime fyzicky nepracuje, a tak nespotrebováva energiu.
Nabíjanie batérie cez noc môže poškodiť batériu
Mnohí veria, že nabíjanie smartfónu cez noc je škodlivé. Pravda je však úplne iná. Teda minimálne posledné roky. Súčasné batérie v smartfónoch (pozn. redakcie: nie v hlúpych telefónoch) totiž disponujú vlastnou správou nabíjania, čo znamená, že ak batéria dosiahne svoju plnú kapacitu, tak smartfón do nej „nepúšťa“ ďalšiu šťavu. Inými slovami, ak nabijete smartfón na 100% a necháte ho na nabíjačke, tak to nebude mať žiaden negatívny dopad na jej životnosť. Pre zaujímavosť, životnosť batérie sa udáva v cykloch čo znamená, že napr. životnosť batérie je 300 až 400 nabíjacích cyklov. Teda 300 až 400 nabití z 0% na 100%. V prípade ak nabijete smartfón napríklad len na 50%, tak ste minuli 0,5 cyklu. Mimochodom, nie tak dávno sme Vám priniesli článok, v ktorom sme Vám ukázali, ako môžete zistiť životnosť Vašej batérie v smartfóne.
Vypnutie Bluetooth a Wi-Fi Vám ušetrí batériu
Vypínate aj Vy Bluetooth či Wi-Fi keď nevyužívate tieto funkcie? Nuž, robíte to zbytočne. Štandardy týchto technológií totiž, ak sú zapnuté a nie sú fyzicky využívanie, tak nespotrebovávajú takmer žiadnu energiu. Paradoxne, ak tieto funkcie zapínate a vypínate tak to má oveľa väčší dopad na batériu. Len pre zaujímavosťou, vedeli ste, že Wi-Fi využíva oveľa menej energie ako celulárna sieť.
Neprehliadni
Batérie fungujú zle za chladného počasia
Mysleli ste si, že vystavovanie batérie nižším teplotám má negatívnejší vplyv na jej životnosť, ako jej vystavenie vysokým teplotám? Opak je pravdou. Batérii viac uškodíte, ak ju vystavíte vysokým teplotám. Jedným z hlavných pravidiel pre dosiahnutie čo najdlhšej životnosti batérie je neprehrievať ju, teda nevystavovať ju neprimerane vysokým teplotám.
Aplikácie určené na šetrenie batérie ju v skutočnosti moc nešetria
Jedným z ďalších mýtusov, s ktorým sa môžete stretnúť je tvrdenie, že aplikácie určené na šetrenie batérie ju šetria. Tie v 99% totiž energiu nešetria, ale spotrebúvajú. V minulosti tieto aplikácie mohli mať zmysel, kedy napríklad automaticky zatvárali aplikácie, s ktorými aktívne nepracujete. Odstupom času, však tieto „základné“ funkcie sa stali vstavanými v operačných systémoch, vrátane Androidu. Inými slovami, väčšina aplikácií uvádzaných na trh ako šetriče batérie často nasávajú viac zdrojov, ako skutočne šetria, čo vedie k ešte väčšiemu nechcenému namáhaniu batérie. Mimochodom, lepším spôsobom, ako používanie tohto typu aplikácií, je zistenie, ktoré nainštalované aplikácie v smartfóne sú problémovými. Nižšie si môžete prečítať článok, v ktorom sme sa venovali tejto problematike.
https://vosveteit.sk/vybija-sa-vam-rychlo-vas-android-smartfon-toto-su-najcastejsie-priciny/
Komentáre